Program Rodzina na swoim bez wątpienia był zdecydowanie najlepszym pomysłem, jaki przez ostatnie kilkadziesiąt lat mieli nasi politycy. W końcu jakakolwiek ustawa cokolwiek naprawdę nam dała. Oczywiście nie na długo. Plany w tym wypadku są oczywiste.

Data dodania: 2011-10-29

Wyświetleń: 1191

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Program Rodzina na swoim może  w ciągu 4 lat całkowicie zniknąć, a już w tym momencie dostępny jest w wersji bardzo ograniczonej. Jeszcze rok temu każde młode małżeństwo mogło kupić z pomocą rodziny na swoim domek czy  też mieszkanie z rynku wtórnego, o ile spełnione zostały wymogi co do wielkości metrażu poszczególnych nieruchomości. W przypadku, gdy owy wymóg nie był spełniony, nie było również mowy o zdobyciu dodatkowych środków. Dzięki programowi Rodzina na swoim polskie małżeństwa mogły zaoszczędzić nawet 40 tysięcy złotych, o ile maksymalnie wykorzystały możliwości jakie są w tym przypadku dostępne. Rodzina na swoim już w tym roku jednak dostępna jest tylko dla osób, które kupują mieszkania z rynku pierwotnego. Problem jednak tkwi przecież w tym, że mieszkania na rynku pierwotnym kupują osoby bardziej zamożne, a nie biedne. Ideą programu było oczywiście wspieranie biednych, a nowe rządy całkowicie to odmieniły.

Najprawdopodobniej po roku 2014 Rodzina na swoim zostanie całkowicie wyeliminowana, tak więc polskim rodzinom będzie jeszcze trudniej o zdobycie własnego mieszkania, nie mówiąc już o domkach. Banki w Polsce obawiają się, że tym sposobem mniejsza liczba osób będzie ubiegała się o otrzymanie kredytów, co oznacza kryzys w całej gospodarce. Być może rząd jeszcze przemyśli zasady programu i pozostawi go w bardziej okrojonej wersji. Oby faktycznie się to powiodło. W Polsce jest zbyt ciężko, byśmy nie mieli jeszcze możliwości korzystania z pomocy Państwa.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena