Koniec z dantejskimi prowizjami za wypłaty z bankomatów. Klienci mają dość płacić za nic, a banki zaczynają to wreszcie dostrzegać. Czy płacenie za wypłacanie pieniędzy odejdzie do przeszłości?

Data dodania: 2010-04-19

Wyświetleń: 2015

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nadchodzi prawdziwa rewolucja w systemie bankowym. Dzięki atrakcyjnym ofertom i obniżkom dystrybutorów kart płatniczych, można wyciągać swoje pieniądze za darmo. Banki zaczynają prześcigać się w oferowaniu bezpłatnych transakcji gotówkowych.

Banki wyciągają do klientów rękę zwykle po to aby na tym skorzystać. Tym razem jest inaczej. Jako jeden z pierwszych, dłoń podał Alior Bank, który zaproponował swoim klientom zupełnie darmowe korzystanie z bankomatów przez cały rok we wszystkich miastach w Polsce i na świecie.

Podobnie jest w Deutsche Banku, który oferuje korzystanie ze wszystkich bankomatów za free co najmniej do 2013 roku oraz BZ WBK, który oferuje taką opcję m.in. na koncie "wydajesz & zarabiasz".

Pierwszym bankiem internetowym, który postanowił uraczyć klientów "darmoszką" jest mBank. Tyle, że "bezpłatne" w tym banku nie oznacza do końca "darmowe". Wyciąganie gotówki bez prowizji można sobie... kupić. Opłata będzie stosunkowo niewielka bo 5 zł, czyli dość szybko się zwróci.

Od maja 2010 darmowe bankomaty posiadają klienci ING. Tyle, że zmienia się opłata za prowadzenie racunku - z 3 do 5 złotych. Warunkiem korzystania za darmo z "maszyn" będzie również dokonanie transakcji na minimum 100 zł miesięcznie.

To prawdziwa rewolucja w branży finansowej, ponieważ dotychczas musieliśmy dopłacić średnio od kilku do kilkunastu złotych od każdej wypłaty, czyli średnio od kilkudziesięciu do kilkuset złotych rocznie... Oddawaliśmy więc swoje pieniądze ZA DARMO.

W Polsce pracuje około 16 tysięcy bankomatów. Klienci narzekają, że czasami trudno do nich dotrzeć (ponieważ zwykle są montowane w centrach handlowych lub centrach miast).

Licencja: Creative Commons
0 Ocena