Każdy przedsiębiorca staje przed wyborem wyboru banku lub banków. Wybór powinien być słuszny, ponieważ może mieć wpływ m.in. koszty, terminowość transakcji i możliwość ewentualnego kredytu czy inwestycji.

Data dodania: 2010-04-21

Wyświetleń: 2053

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W Polsce drzwi do swoich oddziałów otwiera co najmniej kilkadziesiąt banków. Pojawiają się nowe, z całkiem ciekawą ofertą. Jednak warto zapoznać się ze szczegółami. W naszym mini-teście bierzemy pod uwagę kilka banków o ustabilizowanej sytuacji rynkowej. Staramy się dostrzec największe zalety prowadzenia rachunków.

Który bank warto wybrać, które oferują darmowe prowadzenie konta i najtańsze koszty użytkowania w praktyce?

Na pierwszy rzut oka najatrakcyjniejsza wydaje się oferta ALIOR BANKU. To bank, którego już same wnętrza są dość imponujące i innowacyjne. Takie są również ich produkty. Alior Bank jako jeden z niewielu PŁACI każdemu przedsiębiorcy 50 zł miesięcznie, jeśli utrzymuje on saldo minimum 9000 miesięcznie. ALIOR BANK deklaruje również darmowe prowadzenie konta, jeśli saldo jest mniejsze.

Co miesiąc otrzymuje możliwość 10 darmowych przelewów, wydanie darmowej karty debetowej oraz pakiet bezpieczeństwa karty za 2 zł miesięcznie.

Główne zalety konta w Multibanku to darmowe prowadzenie konta przez 12 miesięcy, bezpłatne przelewy do ZUS i US, karta biznesowa VISA.

Podobne zalety oferuje mBank, warto jednak pamiętać, że jest do „wirtualny bank”, w którym nie wszystkie operacje wykonamy w oddziale. Konto mBiznes oferuje jednak limit kredytowy nawet do 10 tysięcy od 1 dnia prowadzenia rachunku.

W porównaniu z poprzednikami, ING wypada dość blado. Prowadzenie rachunku to koszt 9 zł miesięcznie, 0 zł za wyciąganie gotówki jedynie z bankomatów ING i Euronet. Przelew do innego banku kosztuje 1 zł, a w ramach przelewu na inne konto w ING jest darmowy.

Opinie przedsiębiorców:

"Zapisałem się do Alior Banku i jestm z nich zadowolony. Miła obsługa, znająca się na tym co robią" - Olek

"Chciałbym polecić rachunek w ING Banku Śląskim. Założyłem tam konto Direct u doradcy mobilnego i koszt prowadzenia 0 PLN, przelwy po 1 PLN do obcych banków. Karta debetowa 3 PLN" - Walent

"Ja od dłuższego czasu korzystam z mBanku jako osoba fizyczna i myślę czy firmowe tamże to dobry pomysł" - Infomatuss

Piotr Kopirajter 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena