Zastanawiasz się, jakie konto firmowe jest najlepsze? To takie, które w pełni wpisuje się w potrzeby i możliwości finansowe twojej firmy. Sprawdźmy zatem, jak szybko znaleźć konto firmowe, z którego będziesz zadowolony.

Data dodania: 2022-02-04

Wyświetleń: 591

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak wybrać najlepsze konto firmowe?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta firmowego?

Zacznijmy od tego, że wybór bankowych rachunków dla firm jest naprawdę spory. To bardzo dobra wiadomość, gdyż każdy przedsiębiorca dzięki temu znajdzie konto odpowiednie dla siebie. I to bez względu na to, czy prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, średniej wielości spółkę czy naprawdę dużą firmę. Jednak ogromny wybór kont firmowych sprawia, że nawet wytrawny przedsiębiorca może się pogubić. Zwłaszcza gdy nie ma czasu na przeglądanie ofert każdego banku. Jednak i na to mamy sposób. Teraz jednak zastanówmy się, na co warto zwrócić uwagę przy zakładaniu konta firmowego. Są to:

  • wszelkie opłaty związane z prowadzeniem konta,
  • bliskość stacjonarnej placówki banku lub bankomatu,
  • dostęp do nowoczesnej, a zarazem intuicyjnej bankowości elektronicznej,
  • inne produkty bankowe, z których chciałbyś skorzystać w przyszłości (np., kredyt dla firm, firmowa karta kredytowa, faktoring itp.),
  • dodatkowe usługi (np. księgowość online, biuro maklerskie, kantor walutowy, ubezpieczenie itp.)

Jak znaleźć najlepsze konto firmowe?

No dobrze, wiesz już, jakiego konta dla firm potrzebujesz. Teraz pozostaje kwestia jak taki rachunek znaleźć. I tutaj z pomocą przychodzi ranking kont firmowych. Znajdziesz w nim porównanie aktualnych ofert bankowych, dzięki czemu będziesz w stanie szybko wybrać taką, które będzie najlepsze dla ciebie i twojego przedsiębiorstwa.

Wprawdzie z danym kontem dla firm nie wiążesz się raz na zawsze, ale warto od razu wybrać takie, które będzie ci w pełni odpowiadać. Niemniej, jednak jeśli po jakimś czasie stwierdzisz, że nie jesteś zadowolony z danego banku, skorzystaj z porównania kont i znajdź rachunek, na który przeniesiesz finanse swojej firmy. 

Ile kosztuje prowadzenie konta firmowego?

Jako przedsiębiorca pewnie zapytasz, a ile takie konto firmowe kosztuje? I niestety musimy podać ci najbardziej irytującą odpowiedź na świecie: to zależy. Bo zależy to od tego, z jakiego rodzaju konta skorzystasz. Czy będzie to wersja standardowa, premium, a może VIP? Każda z nich wiąże się z innym zakresem usług, co oczywiście wpływa na cenę prowadzenia takiego konta.

Jednak najogólniej możemy przyjąć, że banki w przypadku kont firmowych naliczają opłaty i prowizję za:

  • prowadzenie konta,
  • korzystanie z karty płatniczej,
  • zlecenie przelewu,
  • wypłatę gotówki w bankomacie,
  • wpłatę środków na konto we wpłatomacie. 

Ważna jest jednak jedna rzecz. Otóż części z tych opłat możesz uniknąć na jeden z dwóch sposobów. Jakich?

Po pierwsze, możesz założyć konto firmowe w banku, który akurat rozpoczął promocję. Dzięki temu większość opłat za konto wyniesie 0 zł. Przynajmniej przez kilka miesięcy. A co więcej, na ogół przy takich promocjach możesz dodatkowo zarobić, o ile spełnisz warunki banku.

Po drugie, większość banków określa pewne wymagania, po których wypełnieniu nie naliczy opłat za korzystanie z konta czy karty. Zazwyczaj chodzi o takie kwestie jak zapewnienie określonych wpływów na rachunek, wykonanie przelewu do ZUS-u czy urzędu skarbowego, czy wykonanie odpowiedniej liczby transakcji bezgotówkowych. Warto zapoznać się z takimi zasadami, a także pilnować ich spełnienia. Dzięki temu możesz korzystać ze swojego konta firmowego nawet za darmo.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena