Pytania na które warto odpowiedzieć przed wyborem konta dla studenta:Ile przelewów miesięcznie wykonam? Jak często będę wypłacał gotówkę z bankomatów? Ile będą wynosić miesięczne wpływy na konto? Czy będę potrzebował obcej waluty? Jakie usługi dodatkowe są mi potrzebne?

Data dodania: 2020-06-30

Wyświetleń: 633

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nowinki technologiczne – czy warto?

Naszym zdaniem zdecydowanie tak!

Osoby młode są grupą, która najczęściej używa nowoczesnych udogodnień oferowanych przez banki. Zarówno płatności mobilne jak i możliwość wypłat gotówki BLIKiem mogą niejednokrotnie uratować nam życie.

Wyobraź sobie sytuację. Stoisz w kolejce po bilet na pociąg, a gdy przychodzi do płacenia okazuje się, że zostawiłeś portfel w mieszkaniu. Gdybyś nie miał możliwości zapłacenia telefonem, musiałbyś udać się spowrotem do mieszkania, a tak, płacisz telefonem i po sprawie. Dlatego tak ważne jest aby na swoim koncie posiadać udogodnienia, które wielokrotnie nam pomogą.

Jakie dodatkowe udogodnienia mogą się przydać

Jako student zwracasz, lub będziesz zwracał uwagę na promocje i rabaty na zakupach. Podczas zakładania konta warto sprawdzić, czy bank oferuje CashBack, lub program rabatowy, dzięki któremu będziemy mogli sporo zaoszczędzić.

Prosta i przejrzysta aplikacja mobilna również będzie dużym plusem. Według statystyk coraz więcej logowań na rachunki bankowe następuje poprzez urządzenia mobile (głównie telefony), co znacznie przyspieszyło rozwój aplikacji na komórki. Ważne, aby nasza aplikacja posiadała bezpieczny system logowania a także zmianę systemu autoryzacji transakcji na najbardziej nam odpowiadający. Aplikacji mobilnej zwykle nie można dopasowywać do siebie, dlatego, jeśli komuś zależy na poszczególnych funkcjach, warto wcześniej sprawdzić daną aplikację mobilną.

Polacy wykonują coraz więcej transakcji bezgotówkowych, jednak darmowe bankomaty są wciąż często ważnym kryterium. W niektórych wypadkach konta dla młodych oferują kilka wypłat kartą w miesiącu za darmo dzięki czemu możemy uniknąć opłaty za kartę.

Jak założyć konto dla studenta bez wychodzenia z domu

Od kilku lat, banki walcząc o klientów ułatwiają jak tylko mogą utworzenie konta bankowego, tak aby można było je zrobić szybko i bezproblemowo. Dzięki rozwojowi technologi, konto studenckie możesz założyć w kilka minut, wystarczy że wykonasz kilka prostych kroków:

  • Wybierz interesujące Cię konto
  • Wypełnij i wyślij formularz na stronie banku
  • Ustal datę wizyty kuriera
  • Podpisz umowę dostarczoną przez kuriera
  • Aktywuj konto studenckie i kartę
  • Ciesz się nowym rachunkiem bankowym
Licencja: Creative Commons
0 Ocena