W gąszczu ofert bankowych czasami można się pogubić, zwłaszcza, gdy zaczynamy przeglądać strony internetowe, gdzie każde konto osobiste jest tym najlepszym, a kredyt najtańszym z możliwych. Zanim więc podpiszemy umowę na oferowany produkt bankowy, warto przyjrzeć się kilku propozycjom, by wybrać tę korzystną dla nas.

Data dodania: 2011-07-18

Wyświetleń: 1896

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli zależy nam na założeniu nowego konta, wybierzmy je zgodnie z potrzebami, czyli decydując się na nowoczesne bezpłatne internetowe konto bankowe w którymś z tak zwanych banków online, lub konto na przykład oszczędnościowe, gdzie wpływy z comiesięcznej wypłaty będą zasilały stan rachunku. W sytuacji, gdy codziennie przeprowadzamy wiele operacji bankowych na pewno warto się zdecydować na konto internetowe, do którego mamy dostęp o każdej porze dnia, chyba, że bank akurat przeprowadza konserwację urządzeń i zamyka na kilka godzin taką możliwość. Z kolei, gdy konto w rzeczywistości ma nam służyć jako środek do zaoszczędzenia części naszej gotówki, nie potrzebujemy dostępu online do konta, za to chętnie skorzystamy z niewielkiego nawet oprocentowania naszego depozytu.

Zawsze warto sprawdzać opłaty bankowe, jakie mogą się pojawić przy zakładaniu, częściej w trakcie korzystania z konta osobistego czy firmowego. Banki tutaj mają bardzo zróżnicowane podejście, jedne pobierają opłatę za prowadzenie rachunku, inne za korzystanie z karty debetowej, którą nam dały do konta. Czasami opłaty są uzależnione od wpływów na konto lub od korzystania jednocześnie z innych produktów w danym banku. Wszystko to możemy sprawdzić jeszcze przed podpisaniem umowy o prowadzenie rachunku.

Jeśli chodzi o oferty banków dotyczące kredytów hipotecznych czy gotówkowych, zawsze warto sprawdzić oferowane oprocentowanie w kilku instytucjach finansowych, zwłaszcza, że może być ono uzależnione od naszej zdolności kredytowej, a ta jest liczona różnie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena