Bogatą ofertę banków w zakresie kont bankowych można z łatwością streścić w kilku podstawowych grupach. Jeśli poznamy te grupy, to konta bankowe przestaną być dla nas zagadką.

Data dodania: 2010-07-11

Wyświetleń: 3030

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przede wszystkim banki oferują swym klientom konta rozliczeniowe. Są to najprostsze konta, na których środki pieniężne nie są oprocentowane. Tego typu konta bankowe są często darmowe, co oznacza, że nie trzeba płacić za samo ich prowadzenie. Banki często jednak wymagają spełnienia pewnych warunków takich jak na przykład minimalny miesięczny wpływ na rachunek w przeciwny m wypadku będą doliczać opłaty. Rodzajem kont rozliczeniowych które pojawiły się kilka lat temu są konta internetowe, które w znaczny sposób ułatwiają nam korzystanie z pieniędzy. Tego typu konto bankowe można założyć przez internet bez wychodzenia z domu. Umowa wówczas przesyłana jest kurierem, a wszystkie formalności załatwiane są zdalnie.

Konto internetowe może dotyczyć również innego konta bankowego. Mowa tu o rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowym. Wkłady na takim rachunku oprocentowane są według niewielkiej stopy procentowej, ale znaczną ich zaletą jest – podobnie, jak w przypadku kont rozliczeniowych – łatwość dostępu do środków, zgromadzonych na koncie, gdyż wkłady na tych kontach płatne są na żądanie klienta.

Ostatnim wreszcie rodzajem konta jest konto stricte oszczędnościowe. Do tej grupy zaliczamy wszystkie bankowe lokaty terminowe. Wskazać również należy, iż konto internetowe może przybierać również formę lokaty terminowej.

Ten podstawowy podział nie wyczerpuje rzecz jasna w całości tematu, jednakże znajomość tych trzech podstawowych grup kont bankowych pozwoli każdemu z nas lepiej orientować się w zagadnieniu produktów bankowych.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena