Każdemu z nas zdarzyła się zapewne sytuacja, która wymagała dość szybkiego zdobycia określone kwoty pieniędzy na nieprzewidziany wydatek. Skąd wziąć środki w takiej sytuacji i ile to kosztuje?

Data dodania: 2010-11-11

Wyświetleń: 2425

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zdarza się, że promocja w sklepie, zdarzenie losowe czy chociażby chęć wyjazdu na wymarzone wakacje powodują potrzebę szybkiego zdobycia określonej kwoty pieniędzy. Jakie są sposoby na rozwiązanie sytuacji?

Wiele osób zabezpiecza się na taką okoliczność posiadaniem karty kredytowej lub limitu odnawialnego w koncie. Co jednak w sytuacji kiedy taką kartą nie dysponujemy lub nasze limity są wyczerpane?

Z pomocą przychodzi nam tu szybki kredyt gotówkowy. Banki oraz inne instytucje finansowe oferują produkt, który w znacznym stopniu ułatwia nam wybrnięcie z takich kłopotliwych sytuacji. Dzięki opcji szybkiego kredytu jesteśmy w stanie zdobyć pieniądze na nieprzewidziane wydatki, które są nadmiernym obciążeniem dla naszego budżetu domowego.

Kredyt gotówkowy i jego specyfika sprawiają, że jest to obecnie bardzo popularna forma finansowania wydatków ludności. Coraz częściej sięgamy po ten produkt bankowy, gdyż jest przede wszytkim wygodną ofertą. Aby go otrzymać nie trzeba spełniać szeregu wymogów, a wystarczy jedynie posiadać stałe źródło dochodów, które pozwala na spłatę takiego zobowiązania.  Taki szybki kredyt gotówkowy często nie jest jednak tani w spłacie, ponieważ najczęściej nie jest oprocentowany na korzystnych zasadach. W dłuższej perspektywie warto być może będzie rozważyć możliwości jakie daje kredyt konsolidacyjny przy pomocy którego będziemy mogli połączyć zobowiązania i spłacić kredyty - gotówkowe, ratalne, karty kredytowe czy kredyt w koncie i tym samym obniżyć koszty wynikające z wysokiego oprocentowania. Dlatego podczas zaciągania kredytu gotówkowego warto zwrócić większą uwagę na prowizję kredytu, a nie tylko na oprocentownie. Koszty związane z oprocentowaniem można bowiem obniżyć dzięki konsolidacji, natomiast doliczoną prowizję będzie trzeba zapłacić nawet jeśli całość kredytu spłacimy po kilku miesiącach.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena