Gdy pojawia się idea wejścia w posiadanie własnego lokalu mieszkalnego zaczynamy zastanawiać się czy ma to być dom czy raczej mieszkanie? Jeśli mamy dwóch małżonków, to bardzo często zdarza się, że jedno z nich chciałoby mieć dom, podczas gdy drugie woli wybrać mieszkanie.

Data dodania: 2010-07-20

Wyświetleń: 2020

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Taki dylemat doprowadza niejednokrotnie do wielu sprzeczek, które czasami kończą się nawet kilkoma dniami milczenia. Bo jak tu zgodzić się na dom, który jest inwestycją, pochłaniającą znaczne środki pieniężne, podczas gdy zakup mieszkania pozwala zaoszczędzić dość duże pieniądze. Ostatecznie jednak decyzję podjąć trzeba. Pomocą w podejmowaniu takiej decyzji może być kredyt budowlany. Zauważyć bowiem należy, że nasza decyzje, która ukierunkuje nas na zamieszkanie w domu nie musi oznaczać od razu konieczności zakupu gotowego domu, którego koszt ogromny.
Dzięki możliwości kredytowania budowy domu możemy ograniczyć własne koszty z tym związane i podjąć się ambitnego zadania, jakim jest samodzielna budowa domu. Bank, z pewnością zaoferuje nam kredyt na budowę domu. Musimy jednak być świadomi, że nie możemy pozwolić sobie na wybranie pierwszej lepszej oferty kredytu bankowego. Należy mieć świadomość, że różne banki mogą oferować różne - bardziej lub mniej korzystne - oferty kredytów. Kredyt musi zatem być decyzja przemyślaną, a przede wszystkim skonfrontowaną z innymi ofertami kredytowymi.
Jeśli już zdecydujemy się na konkretny kredyt na budowę domu, to musimy również zająć się odnalezień odpowiedniej ekipy, która nam ten dom zbuduje. Chyba, że potrafimy uczynić to sami, a dzięki temu zaoszczędzimy znaczną sumę pieniędzy. W ten sposób nasz dom okaże się mniej kosztowną inwestycją.
Przy okazji inwestycji budowlanych należy pamiętać, że banki oferują niejednokrotnie szereg kredytów preferencyjnych, które pozwalają znacznie obniżyć koszty takiego kredytu. Dobrym przykładem jest tutaj program kredytów rodzina na swoim. Warto również czasami poczekać na odpowiedni okres, gdyż może się okazać, że banki udostępnią odpowiednie promocje, dzięki którym nasz kredyt na budowę domu okaże się bardziej korzystny.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena