Radom jest drugim najsłynniejszym miastem na Mazowszu, a na liście największych miast w Polsce zajmuje 14 miejsce. To miejscowość, która od kilkunastu lat intensywnie rozwija się pod kątem biznesowym, kulturalnym oraz infrastruktury miejskiej. Radom stanowi świetne miejsce do życia dla właścicieli i najemców mieszkania.

Data dodania: 2018-07-28

Wyświetleń: 486

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ceny mieszkań w Radomiu

Jeśli porównamy Radom z innymi miastami o podobnym stopniu rozwoju i powierzchni, to okaże się, że koszty zakupu nowego lokalu nie są wcale wysokie. Średnia cena mieszkania w Radomiu wynosi ok. 3 300 zł/mkw. Wiele zależy od standardu, lokalizacji i roku budowy. Nowe mieszkania możemy kupić za ok. 3 500 zł/mkw. W nowym budownictwie przeważają lokale dwupokojowe, nie brakuje jednak kawalerek czy 3-, 4-pokojowych mieszkań. Nieruchomości mieszkalne z rynku pierwotnego powstają na nowoczesnych osiedlach o niskiej zabudowie, które tworzone są z myślą o wygodzie mieszkańca. Windy, podziemne parkingi, szerokie aleje, przemyślana zieleń –  to tylko nieliczne udogodnienia na jakie mogą liczyć potencjalni kupcy. Na wielu osiedlach można skorzystać z wybiegu dla psów czy placu zabaw. Bezpieczeństwo zapewniają całodobowy monitoring oraz ogrodzenie. W ofercie znaleźć można wiele lokali bezczynszowych, czyli takich, którymi administruje prywatna firma, a nie spółdzielnia mieszkaniowa.

Najem czy sprzedaż mieszkania w Radomiu?

Ze względu na to, że w Radomiu więcej osób poszukuje lokalu na własność, (są to osoby zazwyczaj w wieku ok. 30 lat) bardziej niż wynajem opłaca się odsprzedaż mieszkania. Radom nie jest zbyt popularnym ośrodkiem akademickim, w związku z tym nie przyciąga ogromnej rzeszy studentów, którzy stanowią główną grupę wynajmujących. Popyt na wynajem jest tu niewielki, gdyż wiele młodych osób przenosi się do Warszawy. Dużo większą popularnością cieszą się mieszkania na sprzedaż, które poszukiwane są przez osoby chcące założyć rodzinę. Do miasta przenoszą się również ludzie z okolicznych mniejszych miejscowości, którzy rozpoczęli w mieście pracę i zdecydowali się na stały pobyt. Na sprzedaży nowego mieszkania można zyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wcześniej należy zorientować się, jakie wymagania mają osoby szukające mieszkania na sprzedaż w tym mieście. Wśród najczęściej wymienianych znajdują się: rozwinięta infrastruktura miejska, dobry dojazd od centrum, podziemne garaże i konkurencyjna cena.

Licencja: Creative Commons