Student i oszczędzanie – te dwa słowa praktycznie się wykluczają. Powszechna opinia o żakach to brak środków na przetrwanie do następnego miesiąca i nie ma się co oszukiwać imprezowy tryb życia. 

Data dodania: 2012-07-18

Wyświetleń: 1132

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Obecnie jednak większość studentów jest bardziej przedsiębiorcza, szuka pracy dorywczej, dokształca się w swoim kierunku. Nie jest dla nich nowością konto studenckie założone w najlepszym banku, po przemyślanym i wnikliwym szukaniu. Wie prawie wszystko o kredycie studenckim i potrafi jeszcze odłożyć pieniądze na oszczędnościówce.

Konto oszczędnościowe, w wielu przypadkach nie dość, ze jest darmowe, to może się już opłacać od pierwszej złotówki, dlatego jeśli posiadasz nawet niewielkie środki – niech same na siebie pracują! Mimo iż odsetki mogą być niewielkie, to po dłuższym czasie możemy uzbierać na dobrą kolację, niezły ciuch czy inny przedmiot, na jaki wcześniej nie bylibyśmy w stanie sobie pozwolić. To wszystko, uwierzcie mi, jest możliwe i to bez nie wiadomo jakiego wsparcia rodziców lub jego braku.

Jak więc zacząć oszczędzanie? Wcale nie trzeba chodzić w jednym ubraniu, jeść ciągle to samo i nie wychodzić na żadne imprezy!

Kupowanie ubrań

Wcale nie musisz ubierać się w sklepach z używaną odzieżą, choć swoja drogą, można tam natrafić na całkiem niezłe ciuchy za niską cenę. Kupuj przez Internet! Większość większych sklepów posiada swoje sklepy internetowe, w których możesz kupić to samo ubranie jakie znajdziesz w sklepie stacjonarnym, nawet za połowę ceny. Nic nie stoi na przeszkodzie byś najpierw przymierzył dane ubranie w sklepie, a później zamówił odpowiedni rozmiar przez Internet.

Zakupy

Kupowanie przez Internet jest dużo tańsze nie tylko w przypadku ubrań. Mniej zapłacisz praktycznie za wszystkie produkty, poczynając od jedzenia, kończąc na sprzęcie. Łap okazje! Grupowe zakupy potrafią uzależniać, czasami zupełnie czegoś nie potrzebując skusisz się na usługę lub produkt – bo jest w promocji. Szukaj tam promocji, dopiero jeśli czegoś potrzebujesz, może się okazać, że zapłacić za coś nawet 50% mniej niż w zwykłym sklepie.

Wydawaj mniej na jedzenie

To trudne, ale jeśli jesteś studentem na pewno sobie poradzisz. Przede wszystkim, jeśli już gotujesz to najlepiej dla kilkoro osób! Możecie albo składać się na produkty, albo gotować na przemian. Takie rozwiązanie to nie tylko przyjemność wspólnego gotowania, ale i różnorodność potraw.

Mieszkanie

Wynajmujesz mieszkanie lub pokój? Zamieszkaj z kimś. Twoje wydatki zmniejszą się o połowę, na dodatek możesz zyskać nowego przyjaciela. Skorzystasz nie tylko na czynszu, ale i nadpłatach za prąd czy gaz.

Telefon

Lubisz dużo dzwonić i niestety z tego powodu płacisz wysokie rachunki? Umów się ze swoimi znajomymi na skypie, to nie tylko darmowe rozmowy, ale i możliwość zobaczenia drugiej osoby. Jeśli nie masz takiej możliwości to po prostu sprawdź pakiety swojego operatora i dopasuj jakiś do swoich potrzeb.  

Jak więc widać, sposobów na oszczędzanie jest naprawdę sporo, wystarczy tylko chcieć i podjąć ku temu jakieś działania. Dla chcącego nic trudnego!

Licencja: Creative Commons