Według szacunkowych danych ponad 3/4 Polaków ma kłopoty finansowe lub nie jest w stanie spłacać kredytów zaciągniętych na mieszkanie, dom lub samochód. Ci, których stać na spłacanie rat, płacą swoje zobowiązania przez 20 a nawet 30 lat, często balansując na granicy płynności finansowej.

Data dodania: 2007-11-28

Wyświetleń: 6064

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zastanawiasz się czasami, co się może wydarzyć?

Według szacunkowych danych ponad 3/4 Polaków ma kłopoty finansowe lub nie jest w stanie spłacać kredytów zaciągniętych na mieszkanie, dom lub samochód. Ci, których stać na spłacanie rat, płacą swoje zobowiązania przez 20 a nawet 30 lat, często balansując na granicy płynności finansowej. Suma zobowiązań spłaconych do banku przekracza z odsetkami nawet trzykrotnie wartość nieruchomości.

Twoje życie bywa w pewnych momentach poukładane, wypełnione codziennymi obowiązkami, wręcz monotonne. I kiedy wydaje Ci się, że wszystko jest zaplanowane i nic ciekawego nie wydarzy się w najbliższych dniach, tygodniach, czy miesiącach… nagle dowiadujesz się o czymś, co zmienia wręcz bieg Twojego życia. Wydarza się coś, co sprawia, że Twoje życie nie może być już takie samo, a wtedy muszą wkroczyć zmiany. Wszystko nabiera tempa. Nie możesz się cofnąć, bo nie jesteś już tym samym człowiekiem, coś się wydarzyło, zmieniło i popycha Cię do przodu, zmusza do działania.

Zastanawiasz się czasami, co może mieć aż tak inspirujący wpływ na Twoje życie?

Dlaczego Magda musiała koniecznie przyjechać do Warszawy? O czy dowiedziała się od swojego taty w Glasgow? Co ją tak niesamowicie zainspirowało, że szukała dalej? Co odkryła w Internecie?

Dokąd prowadzą uchylone drzwi?
Zobacz, gdzie zaprasza Cię Magda.

W sytuacji, kiedy nie ma sposobności do nauki i praktycznego zastosowania wiedzy o roztropnym wykorzystaniu osobistych pieniędzy, jesteśmy zdani na niekorzystną, a niekiedy tragiczną w skutkach politykę instytucji finansowych. Tymczasem nasze finanse osobiste mogą być nie tylko sposobem na wolne od trosk materialnych życie, ale także drogą do zamożności i finansowej wolności.

Podczas dwudniowego seminarium Magda wraz z pozostałymi uczestnikami poznawała podstawowe zagadnienia z zakresu finansów, współczesnych instrumentów finansowych, umiejętności wykorzystania kredytów do stworzenia dźwigni finansowej oraz metod inwestowania z minimalnym wkładem.

Prowadzenie zajęć metodami aktywnymi wraz z pomocą trenerów finansowych daje sposobność do efektywniejszego wykorzystania czasu seminarium. Już podczas kursu większość uczestników przełamuje typowe stereotypy myślowe i błędne przekonania, wynikające głównie z konsumpcyjnego stylu życia, a dotyczące właściwego rozumienia kredytu, odsetek, kapitału, stóp zwrotu i wielu innych mechanizmów finansowych.

Jestem w głębokim szoku - mówi Magda.

To nieprawda, że inwestowanie:
• zastrzeżone jest tylko dla najbogatszych
• jest obarczone ogromnym ryzykiem finansowym
• wymaga specjalnych zdolności i wielu lat nauki
• zmusza do zaciągania na wiele lat kredytów hipotecznych.

To są mity!

Jest wiele rzeczy, które w prosty sposób można zrobić! – możecie sprawdzić sami, jak bardzo chęć do działania nie pozwoli wam dłużej marnować czasu.

Chciałabym, aby takie kursy dla inwestorów oraz tak świetnie prowadzone szkolenia dla przedsiębiorców były organizowane w Wielkiej Brytanii, czy w Szkocji – inspiruje trenerów: dr Andrzeja Fesnaka i Franciszka Staniszewskiego do działania Magda.

A jak wyglądają kursy oczami innych uczestników?
Czy wiesz, jak wiele rzeczy możesz zrobić mając tę wiedzę i chęć do działania?
Licencja: Creative Commons