W Polsce obserwujemy ciągły wzrost ilości firm transportowych. I choć na rynek T S L  (Transport - Spedycja - Logistyka) wciąż się rozwija, to  duża konkurencja może mieć negatywny wpływ na rentowność. Dlatego wchodząc w branżę transportową, warto dokładnie przemyśleć strategię. 

Data dodania: 2011-12-21

Wyświetleń: 1952

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oczywiście mówiąc o usługach transportowych mamy na myśli skalę makro (czyli transport drogowy i przewóz towarów) a nie przeprowadzki.


Standardowe usługi transportowe

Do typowych usług zaliczamy transport całopojazdowy i drobnicowy. Najważniejszy jest ten pierwszy - zapewnienie sobie stałych klientów na przewozy całopojazdowe  to dobry sposób na zapewnienie sobie płynności finansowej. Przewozy drobnicowe są nam z kolei potrzebne do zwiększenia marzy. Pozyskanie takich zleceń nie wymaga dużo wysiłku ( w internecie jest mnóstwo giełd usług transportowych gdzie bez trudu można znaleźć zleceniodawców), a może pomóc w uzyskania odpowiedniej rentowności, tym bardziej, że stali klienci najczęściej nie będą dostawać od nas wysokich cen, bo długość i stabilność kontraktu będzie ważniejsza od 

Usługi specjalistyczne 

W przypadku takich usług transportowych jak przewozy adr czy przewozy chłodnicze możemy liczyć na bardzo wysoką marżę. Niestety, musimy ponosić też o wiele wyższe koszty - nie tylko zakupu pojazdów ale także regularnych kontroli i konserwacji. Awaria pojazdu chłodniczego grozi poważnym uszkodzeniem ładunku. Oczywiście można się od tego ubezpieczyć , ale grozi to stratą klientów, w których zainwestujemy przecież duże pieniądze na zakup odpowiedniej floty.  Podobnie z transportem adr - jakikolwiek wypadek grozi tu poważnymi konsekwencjami prawnymi. Oczywiście po stracie jednego klienta zawsze możemy znaleźć następnego, ale pamiętajmy , że koszty utrzymanie pojazdów do specjalistycznego transportu są bardzo wysokie. 

Dlatego specjalistyczne usługi transportowe są dobrą branża dla ludzi dobrze zorganizowanych i odpowiedzialnych. Ale wiadomo tez, że ryzyko zawsze jest najbardziej opłacalne. Niestety prowadząc firmę transportową nie możemy liczyć na wysokiej zarobki jeśli nie poświęcimy tej działalności dużo energii. Ale na rynku wciąż jest jeszcze miejsce na kolejne firmy. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena