Pracodawcy wymagają od nas coraz więcej umiejętności, niekoniecznie ściśle związanych z wykonywanym zawodem. Stałe podnoszenie kwalifikacji, nieustanne dokształcanie stało się nie już niemal obowiązkiem aktywnych uczestników rynku pracy.

Data dodania: 2010-11-18

Wyświetleń: 1170

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kursy i szkolenia menedżerskie, prowadzone przez wyspecjalizowanych trenerów ściągają coraz więcej chętnych. Zgłaszają się na nie mieszkańcy zarówno wielkich aglomeracji i centrów biznesu jak i tych mniejszych ośrodków miejskich. Celem większości z nich jest rozwijanie osobistych umiejętności i predyspozycji. Przy stałej współpracy z trenerem, w dość szybkim tempie osiągnąć można zaskakujące rezultaty. Spośród dostępnych ofert firm szkoleniowych szczególną uwagę przyciąga coaching. W szczególności ma on pomagać w odkrywaniu zdolności drzemiących w uczestniku treningu, tak by odkrył, do czego tak naprawdę dąży i co chciałby osiągnąć. Razem z coachem już na początku ustala jaki rezultat go interesuje i przez cały proces dąży do niego. Wychodzi się z założenia, że podczas treningu najwięcej można zyskać skupiając się na wartościach, na tym co można zyskać w przyszłości. To sam zainteresowany musi wyrażać chęć zmian, bez jego odpowiedniej postawy cały trening skazany jest na porażkę. Prowadzący musi upewnić się, że klient chce wypracować trwałe rezultaty, dlatego będzie go często sprawdzał, poddawał rozmaitym testom. W całym procesie ważna jest niezależność osoby przychodzącej po pomoc, jeżeli nie będzie wykazywać własnej inicjatywy, to całe przedsięwzięcie najprawdopodobniej zakończy się klęską. Współpraca trenera i klienta po pewnym czasie się skończy i wtedy najważniejszym zadaniem będzie zachowanie osiągniętych rezultatów, stałe dążenie do rozwoju.

Niemniej ważne jest zaufanie, jakim klient musi obdarzyć trenera, bez niego zbudowanie relacji i porozumienia jest praktycznie niemożliwe. Na coachu spoczywa odpowiedzialność za powierzone mu zadanie, uczestnik treningu więc w pewien sposób oddaje się pod jego opiekę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena