Poznaj 4 sposoby na zwiększenie efektywności podczas pracy... Dowiedz się jak często powinno się robić odpoczynki oraz jak skoncentrować się na wybranym zadaniu. 

Data dodania: 2010-11-13

Wyświetleń: 1784

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

#1 Przygotowanie do pracy


Zadbaj o porządek na biurku i w komputerze (jeśli przy nim pracujesz). Przygotuj wszystkie materiały, z których będziesz korzystał, by nie tracić czasu i koncentracji. Pamiętaj, aby w miejscu pracy nie było niepotrzebnych, rozpraszających Cię rzeczy np. notatek do innego materiału, zdjęć, ·telefonu. Pamiętaj także, aby wyłączyć radio i telewizor.
Zawsze przed pracą wypij co najmniej jedną szklankę białej, niegazowanej wody – zwiększy to nawodnienie Twojego organizmu, co pomoże w myśleniu, koncentracji i przyswajaniu informacji.


#2 Koncentracja


Zacznij od najważniejszych rzeczy i poświęć im całą swoją uwagę. Każdą godzinę pracy poświęcaj tylko jednemu tematowi, skakanie z kwiatka na kwiatek nie jest dobre :) Podziel swoje zadania na segmenty tematyczne.
Zanim przystąpisz do pracy, weź głęboki wdech i zamknij oczy. Maksymalnie skup się na swoim oddechu, a następnie powoli zacznij pracę.


#3 Odpoczynek


Na każdą godzinę pracy rób sobie 15-20 min przerwy. W trakcie przerwy wypij szklankę wody, ·otwórz okno i zaczerpnij świeżego powietrza. Możesz dać odpocząć swoim oczom, szczególnie, jeśli pracujesz na komputerze.


#4 Nagradzaj siebie.


Nagradzaj się często. Nawet w trakcie każdej 10 minutowej przerwy. Nagrodą może być posłuchanie ulubionej piosenki, telefon do kogoś, kogo lubimy, jogurt, czekolada lub inny posiłek.
Za wykonanie ważnego zadania, możesz w nagrodę wybrać się do kina, restauracji itp. Ustal, że po wszystkim zrobisz sobie prezent i pójdziesz np. na basen.

#Jeśli chcesz zyskać 40 dni w roku, 5 dni w miesiącu i 4 godziny każdego dnia....

Ile czasu poświęcasz na sen? 8, 10, a może 12 godzin w ciągu dnia? To strata czasu...

Ile spać?  

Człowiek w wieku 18 - 50 lat nie powinien spać więcej niż 8 godzin. Młodzież i dzieci nie powinny raczej spać mniej. Wszystko zależy od uwarunkowań organizmu człowieka.

Jak się wyspać?

Metody szybkiego zasypiania i wstawania bez pomocy budzika są podstawą do dobrego snu. Jeśli planujemy spać 7 godzin, a na zaśniecie potrzeba nam więcej niż godzinę, nasze wysiłki, aby być wyspanym nie mają najmniejszego sensu.

Podsumowując 

1. Dobre przygotowanie do pracy to podstawa

2.  Odpowiednia koncentracja pomaga zaoszczędzić do 25% naszego czasu

3. Regularne odpoczynki pomagają zachować 60% więcej energii

4. Nagradzanie siebie zwiększa naszą chęć i motywację do działania

5. Odpowiednia ilość snu oraz jego jakość wpływa na ilość energii, jaką posiadamy w ciągu dnia

Licencja: Creative Commons
3 Ocena