Walka z korupcją stała się walką z CBA. Premier zamiata afery pod dywan,a obywatele to marionetki w PR'owskim przedstawieniu. Jak długo pozwolimy siebie oszukiwać ?

Data dodania: 2009-11-30

Wyświetleń: 2263

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Walka z nielegalnym przyjmowaniem pieniędzy – tzw. łapówek, stała się ostatnio dość popularna. Kolejne opcje rządzące, celem pozyskania elektoratu, wytaczają nowe „działa” antykorupcyjne. Zadowolenie jest tym większe, że nowo powstałe służby - jako nieliczne, sprawdzają się. Byłbym zaślepiony polityką obecnie rządzących, gdybym nie powołał się na afery – wykryte jakiś czas temu.

Jak wielkie było zdziwienie obywateli, którzy stali przy swoim mówiąc – głosuję na Platformę Obywatelską gdyż to najuczciwsza ze wszystkich partia. Oczywiście sondaże tego nie pokazują – mimo afer, słupki pną się w górę jak procenty wzrostu bezrobocia. Wykrycie afer : hazardowej i stoczniowej, tylko wzmocniło partię. CBA zostało oczernione, sam Mariusz Kamiński został nazwany aparatczykiem w ręku Prawa i Sprawiedliwości. Wolnego ! Czy my obywatele żyjemy w kraju prawa ? W innych krajach za wykrycie takich afer, szef biura CBA stałby na piedestale nosząc przy piersi złote medale. W Polsce przyjęło się spuścić głowę w dół, mówiąc nic się nie stało.

Osiągnięciami, również wielkimi, może się pochwalić Julia Pitera – pełnomocnik rządu do walki z korupcją. Wykryta afera dorszowa pogrążyła cały kraj. W mediach przez kilka miesięcy mówiło się tylko o jednym – czy można tak oszukiwać kraj ? Mało tego, powstała tarcza antykorupcyjna - która ma jasne wytyczne od premiera. Wytyczne : bronić walki z korupcją czy walki z polityką ?

Zastanawia mnie jedno, kiedy premier przestanie robić z nas – obywateli, marionetki w swoim PR'owskim przedstawieniu. Takie afery nie mogą być zamiatane pod dywan. Powstała komisja afery hazardowej jest klęską – bo afera nie zostanie nigdy wyjaśniona. Fakt jasny i rzetelny - przewodniczącym komisji jest przedstawiciel partii, w której wybuchła afera – hipokryzja ? Najwyższy czas Panie premierze pomyśleć o ostatnich latach, jakie spędzi Pan z partią na wiejskiej. Pałace prezydenckie mają za wysokie progi – jak na Pana … sondaże.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena