Obietnic wyborczych w ostatnich latach mieliśmy mnóstwo. Od cudu Irlandzkiego na początku, po cud zatrzymania pyłu wulkanicznego. Żarty odłóżmy na bok, choć kłamstwa podane na internetowy wynos potrafią przyprawiać o mdłości.

Data dodania: 2010-05-06

Wyświetleń: 2509

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 4

WIEDZA

-2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Minął już jakiś czas, więc powróćmy do prawdziwej rzeczywistości. Rzeczywistości kłamstw, rzeczywistości sondaży i oszczerstw rzucanych równie często jak często rzucane są obietnice. Obietnic wyborczych w ostatnich latach mieliśmy mnóstwo. Od cudu Irlandzkiego na początku, po cud zatrzymania pyłu wulkanicznego. Żarty odłóżmy na bok, choć kłamstwa podane na internetowy wynos potrafią przyprawiać o mdłości.

Tak więc lista nie będzie zbyt długa, jeszcze zostałbym oskarżony o fantastykę. Zajmijmy się realną oceną, być może i moralną. Słowem klucz jest kłamstwo, te wypowiedziane jak i zrobione, lub w politycznym przypadku nie zrobione. Z podanej poniżej listy kłamstw, proszę wybrać sobie jedno i odpowiedzieć dlaczego ? Pytaniem jednak nie jest sam zamysł nad danym kłamstwem, lecz coś bardziej prostszego. Dlaczego głosowałem na Platformę Obywatelską. No więc tak długo oczekiwana lista kłamstw znajduje się poniżej.

Kłamstwo stoczniowe, kłamstwo hazardowe, kłamstwo zieleńcowe, kłamstwo spadku bezrobocia, kłamstwo wzrostu gospodarki, kłamstwo dbania o bezpieczeństwo energetyczne, kłamstwo służby zdrowia, kłamstwo znakomitej polityki zagranicznej, kłamstwo Irlandzkie, kłamstwo mieszkań dla wszystkich, kłamstwo autostrad i dróg ekspresowych, kłamstwo sopockie tzw. mieszkaniowe, kłamstwo naprawy IPN, kłamstwo średniej krajowej, kłamstwo SONDAŻOWE.

Kosz świadczeń równie wielki jak u minister Kopacz, świadczę i Ja. Tak więc codziennie od dnia dzisiejszego, z pełnego kosza dobrodziejstw będę dodawał i odejmował kłamstewka. Oczywiście rzetelne je opisując.

Licencja: Creative Commons
-2 Ocena