Zadawałeś sobie kiedyś podobne pytanie? Ludzie sukcesu lub dążący do niego to osoby, które wzięły pełną odpowiedzialność za swoje życie na SIEBIE. Dlaczego to jest aż tak ważne?

Data dodania: 2009-10-01

Wyświetleń: 2802

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 5

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

5 Ocena

Licencja: Creative Commons

Gdy uświadomisz sobie, że sam stworzyłeś całą sytuację w której się znajdujesz,  to tylko wtedy będziesz mógł ją zmienić.

Nie da się wpłynąć na coś co wywołali inni, wpływamy tylko na to co sami uczyniliśmy i tylko to możemy zmieniać.

Pamiętam jak podczas egzaminu na studiach dostałam niską ocenę z jednego przedmiotu, wkurzyłam się wtedy na profesora, który mi ją postawił gdyż stwierdziłam, że  „przez niego" nie otrzymam stypendium naukowego.  Absurd, prawda? Tu nie był odpowiedzialny profesor tylko JA SAMA. Mogłam się lepiej przygotować a nie liczyć na szczęście.

 A ty? Miałeś kiedyś podobną sytuację? Czy szukałeś u innych odpowiedzialności za swoją sytuację?

 Ćwiczenie: Weź kartkę i po jej lewej stronie spróbuj wypisać 5 porażek za które obwiniałeś innych.  Po prawej natomiast napisz dlaczego według ciebie do nich doszło (kogo za nie obwiniasz). Gdy już to zrobisz, zastanów się przez chwilę i odpowiedz sam przed sobą co tak naprawdę było powodem tych zdarzeń (tylko siebie nie okłamuj). Zapisz to na środku kartki czerwonym długopisem. To jest prawdziwy powód. Skoro już go znasz to odwróć kartkę i zapisz to co powinieneś wtedy zrobić by nie doszło do danej sytuacji. To co się znajdzie na tej stronie to Twój przepis na sukces w tamtych zdarzeniach.

Zastanów się o ile lepsze byłoby Twoje życie teraz gdybyś zamiast szukać winnych, poszukał prawdziwego powodu i sposobu rozwiązania problemu lub uniknięcia go w przyszłości.

W końcu życie to doskonały nauczyciel, musimy tylko nauczyć się odczytywać jego lekcje...

 Szukając winnych sami się „upośledzamy" i odbieramy szanse na rozwój.

Dlatego powinieneś zdać sprawę, ze za wszystko co Ci się przytrafia - odpowiadasz Ty SAM!

I ten fakt powinien teraz dodać Ci niesamowitej energii do działania. Pomyśl tylko ile rzeczy możesz zmienić i zrealizować... ile dokonać, ile marzeń spełnić...

Czy to nie fantastyczne? Pomyśl - będąc Panem swego losu możesz wszystko! Każda porażka będzie dla Ciebie jedynie nauką, ponieważ sam do niej doprowadziłeś, sam jesteś za nią odpowiedzialny i sam możesz zyskać z niej naukę.

 To co? Kto jest odpowiedzialny za Twój sukces?

 I co z tym teraz zrobisz?

Licencja: Creative Commons
5 Ocena