Dzisiaj ruszyła długo oczekiwana akcja POGROMCY STRESÓW. Na czytelników tego artykułu czeka 100.000 książek elektronicznych o łącznej wartości 1.000.000 zł, które opisują jak szybko i łatwo poradzić sobie z najczęstszą przyczyną stresu.

Data dodania: 2007-06-28

Wyświetleń: 4916

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dzisiaj ruszyła długo oczekiwana akcja POGROMCY STRESÓW. Na czytelników tego artykułu czeka 100.000 książek elektronicznych o łącznej wartości 1.000.000 zł, które opisują jak szybko i łatwo poradzić sobie z najczęstszą przyczyną stresu.

Autorem książki jest Dariusz Skraskowski, certyfikowany Praktyk NLP, badający od ponad 12 lat najskuteczniejsze sposoby budowania pewności siebie i rozbudzania chęci do działania.

Odkładanie na później stanowi najczęstszą przyczynę stresu, ponieważ problem ten trapi ponad połowę społeczeństwa.

Zwlekanie jest to odsuwanie w czasie działań, o których wiemy, że musimy je podjąć. Dzięki temu chwilowo czujemy się lepiej, jednak na dłuższą metę jest to niekorzystne. Zwlekanie nie uwalnia od konieczności działania, a zmniejsza skuteczność w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych trudności.”

Jest to z pozoru banalny problem, mający na celu uczynić życie przyjemniejszym. W rzeczywistości jest to poważny problem, który powoduje dużo stresu, a dotyka około połowy społeczeństwa (u 25% ludzi jest to chroniczne).

Czy zdarzylo Ci się kiedykolwiek odkładać coś w nieskończoność, choć wiedziałeś że i tak będziesz musiał to zrobić? A teraz wyobraź sobie, że łatwo i szybko zabierasz się do działania. Ze zdziwieniem zauważasz, że w biegu robisz rzeczy, które odkładałeś na później. Tak działają magiczne pytania opisane w książce i poparte licznymi przykładami z życia autora i znajomych.

Pamiętaj!
Jeśli Twoje życie stało się lepsze, to tylko dlatego, że wcześniej zrobiłeś coś konstruktywnego.

- Czy masz już dosyć zwlekania?
- Czy chcesz zabrać się do działania?

Jeśli TAK, to wyślij maila na adres:
[email protected] z dopiskiem:
darmowy e-book POGROMCY STRESÓW
Mailem zwrotnym otrzymasz książkę i hasło.

Zwlekanie według encyklopedii Wikipedia
www.pl.wikipedia.org/wiki/Prokrastynacja

W psychologii zwlekanie (prokrastynacja) oznacza patologiczną tendencję do nieustannego przekładania pewnych czynności na później, ujawniającą się w różnych dziedzinach życia.

Prokrastynator, czyli „ciągły zwlekacz” ma problemy z zabraniem się do pracy, zwłaszcza wtedy, gdy nie widzi natychmiastowych efektów. Termin pochodzi od łacińskiego słowa „procrastinatio”- odroczenie, zwłoka, odkładanie na jutro.

Większość osób dotkniętych zwlekaniem to ofiary perfekcjonizmu. Jako, że perfekcjonizm osiąga się zwykle metodą prób i błędów, a perfekcjonista nie dopuszcza myśli o błędach, pogrąża się w tym paradoksie nie robiąc nic.

Tymczasem bycie odwlekaczem nie oznacza nierobienia niczego. Wręcz przeciwnie. Osoba taka z zapałem wykonuje inne zajęcia (zakupy, wiosenne porządki, odwiedziny u babci). Robi wszystko, tylko nie to co ma związek z problematycznym zadaniem.

Zwlekanie może przybierać różne formy, od łagodnych do poważnych. Jeśli dotyczy czynności, których niewykonanie pociąga za sobą konsekwencje, może ostatecznie być przyczyną innych zmartwień. W skrajnych przypadkach, pociąga za sobą ryzyko rozwodu, utraty pracy czy wejścia w konflikt z prawem.

Końcowy efekt odkładania to wykonanie zadania na czas przy ogromnym stresie, ukończenie go za późno lub całkowita rezygnacja. Kończy się to poczuciem winy.

Postawa taka cechuje większość zachowań depresyjnych. Jak pokazuje życie zadanie staje się trudniejsze niż zwykle, a odkładanie na jutro nie przynosi żadnych korzyści. Istnieje wiele typów takiego zachowania jak również wiele powodów, dla których postępujemy w ten sposób.

Zwlekanie - dlaczego tak robimy?

Jak podaje Wikipedia zwlekanie to jeden z mechanizmów obronnych znanych w psychologii. Jest to odsuwanie w czasie działań, o których wiemy, że musimy je podjąć. Dzięki temu chwilowo czujemy się lepiej, jednak na dłuższą metę jest to niekorzystne - zwlekanie nie uwalnia od konieczności działania, a zmniejsza pole ewentualnego manewru w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych trudności.

Ogólnie rzecz biorąc, zachowanie to ma na celu:

* Ochronę poczucia własnej wartości. Dla zwlekacza porażka jest po prostu podważeniem jego wartości. Tak więc, im mniejsze są szanse na to, że odniesie sukces, tym dłużej zwleka. W rezultacie zwlekanie prowadzi do nieudolności dostarczającej wymówek, gdy oczekiwania nie są spełnione. Cierpi na tym poczucie własnej wartości.

* Sprzeciwienie się innym przez zachowanie pasywno-agresywne. Na prośby odpowiadamy „dobrze”… ale jest to tylko puste słowo…

* Osiągnięcie złudnej świadomości, że większą mobilizację do sprostania trudnemu wyzwaniu zdobędziemy później.

Czy należysz do szerokiego grona ludzi zwlekających?

Do tego stopnia, że stało się to Twoim stylem życia? Jeśli tak, to nie pozwól by kolejne dni przyniosły kolejne godziny zwlekania. Jeśli czytasz tę książkę, to znaczy, że są rzeczy, które chcesz zrobić, jednak z jakiegoś powodu ciągle odkładasz. Myślisz sobie - Zrobię to później. Wiem, że powinienem to zrobić, ale wezmę się za to później. To później jednak nie następuje. Mija kolejny dzień i nic.

Dlaczego większość sposobów proponujących poprawę jest zawodnych?

Mogę się domyślać, że nie jest to pierwszy tekst na ten temat, który czytasz w swoim życiu. Być może próbowałeś korzystać z literatury psychologicznej, kaset albo płyt o takiej tematyce, systemów, technik, metod i nie uzyskałeś rezultatów, jakie były tam obiecywane. Kiedy pytam o to znajomych, to widzę jak większość z nich zaczyna potakiwać.

Aby dotrzeć tam, gdzie chcesz, w pewnej chwili musisz dokonać ZMIANY. To może być mała zmiana, albo duża. Musisz jednak wyjść ze swojej "strefy komfortu". Podświadomość nie lubi jednak zmian. Jest to spowodowane faktem, że podświadomość była przez tysiące lat narzędziem zapewniającym nam przetrwanie. Postrzega każdy rodzaj zmiany, jako zagrożenie (mniejsze lub większe) dla naszej egzystencji.

Ujawnia się wtedy pięć lęków.

Lęk przed porażką. Praca przekładana jest do momentu, kiedy wydaje się, że jest już za późno żeby ją wykonać. Staje się to usprawiedliwieniem w razie niepowodzenia.

Lęk przed sukcesem. W tym przypadku występuje obawa, że sukces wywoła zazdrość i/lub pociągnie za sobą kolejne większe oczekiwania, którym można nie sprostać. Próbuje się więc nie wyróżniać spośród innych.

Lęk przed bezradnością. Zwlekacz chce mieć wszystko pod kontrolą. Może to wynikać z chęci rewanżu lub autonomii. Gdy taka osoba ma zmierzyć się z mało ambitnym zadaniem, ucieka się do zwlekania, aby potwierdzić swoją niezależność.

Lęk przed izolacją. Zwlekacz niczym dziecko w rodzinnym gronie, chce, aby się nim opiekowano, doradzano mu i kierowano nim. Dobrze się czuje pracując w grupie lub gdy ktoś podejmuje za niego decyzje. Może również chcieć w ten sposób zwrócić na siebie uwagę poprzez trudną sytuację, w jakiej się znajduje (obawa przed samotnością).

Lęk przed intymnością. Zwlekacz boi się, że inni zbyt się do niego zbliżywszy, dostrzegą jego wady i go odrzucą.

Jeśli nie obejdziemy tego systemu obronnego to wszystkie nasze wysiłki mające na celu pozytywne zmiany i poprawę jakości naszego życia będą daremne.

W jakich sytuacjach zwlekamy?

Masz już dosyć swojej nadwagi i chcesz schudnąć. Męczysz się z tym już od roku. Myślisz - jakoś to będzie.

Ciągle marudzisz zamiast cieszyć się życiem. Odsuwają się od Ciebie dobrzy znajomi. Cierpisz z tego powodu, jednak nic nie zmieniasz.

Czujesz się słaby i chcesz ćwiczyć regularnie, aby poprawić swoją kondycję. Minęło pół roku i nic.

Wierzyciele dopominają się o swoje pieniądze. Chcesz spłacić długi, jednak już od roku nie zapłaciłeś żadnej umówionej raty.

Masz już dość bezczynności i chcesz znaleźć pracę, jednak nie robisz nic, by to zmienić. Zwlekasz z szukaniem pracy tydzień, miesiąc a nawet rok.

Coraz gorzej się czujesz. Masz kłopoty trawienne. Chcesz zdrowo się odżywiać, aby poprawić stan zdrowia. Mija rok i ciągle wsuwasz to paskudne żarcie.

Cierpisz na nerwice i lęki. Chcesz mieć dobre samopoczucie. Od dwóch lat wybierasz się do terapeuty. Myślisz, że samo się coś zmieni i czekasz.

Zaczynasz chorować. Postanawiasz, że będziesz mniej się martwić. Mimo to kolejny rok zamartwiania się doprowadził Cię do choroby.

Męczą Cię uwagi znajomych skierowane do Ciebie. Chcesz nie przejmować się opinią innych ludzi, jednak odkładasz to na później. Od lat tłumaczysz się, że nie potrafisz. Mimo to nie szukasz rozwiązań dla tego problemu.

Znasz te sytuacje? Rezultat zwlekania też chyba znasz. Czujesz coraz większe zmęczenie, zniechęcenie, wzrasta poczucie winy. Jednak nadal nic nie robisz.

Pamiętaj! Jeśli Twoje życie stało się lepsze, to tylko dlatego, że wcześniej zrobiłeś coś konstruktywnego.

- Czy masz już dosyć zwlekania?
- Czy chcesz zabrać się do działania?

Jeśli TAK, to wyślij maila na adres:
[email protected] z dopiskiem:
darmowy e-book POGROMCY STRESÓW
Mailem zwrotnym otrzymasz książkę i hasło.

Kolejną przyczyną zwlekania oprócz lęków jest brak motywacji.
Jeśli zastosujesz w życiu to, o czym dalej przeczytasz, poradzisz sobie ze zwlekaniem i zaczniesz działać!

Motywacja według encyklopedii Wikipedia
www.pl.wikipedia.org/wiki/Motywacja

Motywacja – stan gotowości człowieka do podjęcia określonego działania. To wzbudzony potrzebą zespół procesów psychicznych i fizjologicznych, określający podłoże ludzkich zachowań i ich zmian.

Procesy motywacyjne ukierunkowują zachowanie jednostki na osiągnięcie określonych, istotnych dla niej stanów rzeczy. Kierują wykonywaniem pewnych czynności tak, aby prowadziły do zamierzonych wyników (zmiana warunków zewnętrznych, zmiana we własnej osobie, zmiana własnego położenia). Jeśli człowiek jest świadomy wyniku wykonywanych czynności wówczas ten wynik będzie nazywany celem. Proces motywacyjny składa się z zespołu pojedynczych motywów. Motywem nazwać zaś można przeżycie pobudzające człowieka do działania lub powstrzymujące go od jego wykonaniu.

Według psychologa Janusza Reykowskiego napięcie motywacyjne pojawia się gdy podmiot dostrzeże stan rzeczy, który mógłby zredukować napięcie, a także gdy wytwarza się u niego przeświadczenie, że wartość gratyfikacji da się osiągnąć.

Wzrost motywacji może wynikać ze wzrostu prawdopodobieństwa sukcesu lub porażki w działaniu mającym na celu osiągnięcie wyniku. Motywacja będzie miała maksymalne natężenie, gdy prawdopodobieństwo sukcesu i porażki będzie równe. Poziom motywacji zależy też od wysiłku i ryzyka związanego z daną czynnością. Początkowy wzrost wysiłku i ryzyka zwiększa motywację jednostki, przy ich dalszym wzroście proces ten osiąga optymalny poziom, następnie malejąc aż do wartości ujemnych.

Jak zwiększyć motywację?

W poradniku : „Pogromcy stresu. Jak szybko i łatwo poradzić sobie z najczęstszą przyczyną stresu." podsumowałem swoje 12 letnie doświadczenie w odkrywaniu najskuteczniejszych technik budowania pewności siebie i rozbudzania motywacji. W swoim życiu codziennie korzystam z opisanych w e-booku magicznych pytań.

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek odkładać coś w nieskończoność, choć wiedziałeś że i tak będziesz musiał to zrobić? A teraz wyobraź sobie, że łatwo i szybko motywujesz się do działania. Ze zdziwieniem zauważasz, że w biegu robisz rzeczy, które odkładałeś na później. Tak działają magiczne pytania.

Słyszałeś może, że 90% procent zaplanowanych działań nie dochodzi do skutku właśnie z powodu odkładania na później? Czytając tego e-booka dajesz sobie szansę na osiągnięcie rezultatów, o jakich niektórzy mogą tylko pomarzyć.

Ustalisz priorytety wśród rzeczy odkładanych na później. Odkryjesz ukryte skojarzenia, które odwodzą Cię od działań. Poznasz ukryte korzyści wynikające z odkładania na później. Skojarzysz cierpienie z odkładaniem na później. Skojarzysz przyjemność ze zrobieniem zaległych rzeczy. Poznasz sekret podejmowania natychmiastowych działań.

Co możesz zyskać czytając tego e-booka i wykonując ćwiczenia? Różne badania pokazują, ze tylko osoby potrafiące wciąż od nowa rozbudzać w sobie zapał do działania, osiągają sukcesy, dobrze zarabiają i potrafią cieszyć się życiem. Właściwie każda sprawa, którą załatwiasz, nie obędzie się bez motywacji.

Każdego dnia załatwia się setki milionów spraw. Codziennie miliony osób starają się na różne sposoby motywować się do działania. To bardzo cenna umiejętność, która może doprowadzić Twoje życie osobiste i zawodowe do rozkwitu. Ucząc się, jak szybko i skutecznie motywować się do działania, możesz żyć pełnią życia.

Zapewne zechcesz poznać odpowiedzi na poniższe pytania.

- Jak ustalić priorytety wśród rzeczy odkładanych na później?
- Jak odkryć przeszkody w podjęciu działania?
- Jak odkryć ukryte korzyści odkładania na później?
- Jak skojarzyć cierpienie z odkładaniem na później?
- Jak skojarzyć przyjemność ze zrobieniem zaległych rzeczy?
- Jak tę wiedzę wykorzystać praktycznie?

E-book zawiera sześć części roboczych mojego autorstwa, inspirowane twórczością Joe Vitale, Anthony Robbinsa i Richarda Kocha. Zawiera wiele cennych wskazówek, popartych praktycznymi przykładami zastosowania w życiu.

W zależności od Twojego doświadczenia i zdobytej wiedzy, niektóre części będą dla Ciebie znajome. Zdaję sobie sprawę, że każdy wyrusza z innego miejsca i zmierza ku innym celom. Dlatego wybierz elementy, które pasują do Twojej sytuacji i wykorzystaj je w praktyce!

Pamiętaj! Jeśli Twoje życie stało się lepsze, to tylko dlatego, że wcześniej zrobiłeś coś konstruktywnego.

- Czy masz już dosyć zwlekania?
- Czy chcesz zabrać się do działania?

Jeśli TAK, to wyślij maila na adres:
[email protected] z dopiskiem:
darmowy e-book POGROMCY STRESÓW.
Mailem zwrotnym otrzymasz książkę i hasło.

Dzisiaj chcę podzielić się z Tobą praktyczną wiedzą i doświadczeniami. Jeżeli chcesz już teraz odnosić korzyści, to wyznacz sobie każdego dnia 15 minut na przyswojenie interesującego zagadnienia. Czytaj e-booka i odpowiadaj na pytania.
Odpowiedzi będą podstawą Twojego doświadczenia.

Mam dla Ciebie dwie wiadości: złą i dobrą.

Najpierw ta zła. Magiczne pytania nie działają. Są bezwartościowe. Nie działają, jeśli nie będziesz wdrażać uzyskanych odpowiedzi w swoim życiu.

Teraz dobra wiadomosć. Magiczne pytania świetnie działają. Działają szybko i skutecznie, gdy stosujesz w życiu uzyskane odpowiedzi.

- Czy te pytania będą działać w Twoim przypadku? To zależy od Ciebie. Ja daję narzędzia. Od Ciebie zależy, czy będziesz z nich korzystać. Jeśli chcesz jak najwięcej skorzystać, zastosuj jedną podstawową zasadę, ważniejszą od innych. Stosując ją zdziałasz cuda.

- Jaka to zasada?

Jest bardzo prosta: rozwiń w sobie głębokie pragnienie, niezłomne postanowienie, że chcesz uwolnić się od zwlekania i zacząć z zapałem działać. Po prostu pamiętaj, jak ważne to jest dla Ciebie. Pomyśl tylko, że kiedy to postanowisz, rozpalisz wewnętrzny ogień motywacji potrzebny do realizacji Twoich celów.

Pamiętaj! Jeśli Twoje życie stało się lepsze, to tylko dlatego, że wcześniej zrobiłeś coś konstruktywnego.

- Czy masz już dosyć zwlekania?
- Czy chcesz zabrać się do działania?

Jeśli TAK, to wyślij maila na adres:
[email protected] z dopiskiem:
darmowy e-book POGROMCY STRESÓW
Mailem zwrotnym otrzymasz książkę i hasło.

A teraz zapraszam do odkrywczej podróży ... Wybierz elementy, które pasują do Twojej sytuacji życiowej. Rozwiń je! Opieraj się na zdobytych doświadczeniach - są one kopalnią wartościowych informacji. Przecież najlepszym dowodem, że sześć magicznych pytań działa, będzie Twoje życie.

Teraz Twój ruch. Zabierz się za realizację swoich pragnień.

Życzę tego z całego serca.

Dariusz Skraskowski
Autor książki "Pogromcy Stresu"
[email protected]
www.graozycie.bloog.pl
Licencja: Creative Commons
0 Ocena