Czy wiesz jak wyznaczać swoje cele, planować i osiągać je szybko i skutecznie? Dowiedz się, jak w siedmiu, prostych krokach zrobisz to z łatwością! Poprowadzę Cię przez cały proces wyznaczania i osiągania celów, abyś przejął kontrolę nad swoim życiem!

Data dodania: 2010-08-18

Wyświetleń: 2625

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dzisiaj poznasz jedną z najlepszych strategii osiągania celów. Posługując się tą receptą, krok po kroku zbudujesz plan osiągnięcia każdego celu i zdobędziesz go!

A oto formuła skutecznego osiągania celów w siedmiu prostych krokach:

1)      Zdecyduj dokładnie czego chcesz. Cel powinien być w taki sposób sformułowany, aby nawet dziecko potrafiło go zrozumieć. Konkretny, klarowny, precyzyjny.

2)      Zapisz go. Cele nie zapisane to życzenia, które ulatują jak dym z papierosa.

3)      Ustal dokładny termin osiągnięcia.

4)      Sporządź listę wszystkich rzeczy, które możesz zrobić, aby go osiągnąć.

5)      Uporządkuj swoją listę – najpierw wg kolejności, a następnie wg priorytetów. Mając taką listę, otrzymujesz plan działania. Dołączasz wtedy do 3% ludzi, którzy odnoszą największe sukcesy.

6)      Podejmij natychmiast działanie, pierwszy krok w kierunku osiągnięcia celu. Najwięksi ludzie sukcesu robią zawsze pierwszy krok, nawet bez gwarancji sukcesu. Gdy to zrobisz, nawet jeśli nie będzie udany – potraktuj go jako informację zwrotną która pomoże ustawić stery we właściwą stronę.

7)      Klucz do sukcesu: Każdego dnia rób coś, co zbliża Cię do najważniejszego celu! Wtedy nabierasz pędu i zbliżasz się krok po kroku do sukcesu!

Pozdrawiam,
Brian Tracy

Licencja: Creative Commons
4 Ocena