Motywacja nigdy nie jest na stałym poziomie. Zapewne zauważasz, że raz chce Ci się działać, innym razem nie chce. Dodatkowo jeśli pozwolisz, aby pojawił się któryś z ‘zabójców’ motywacji – zrezygnujesz z osiągnięcia swojego celu... Sprawdź jak możesz sobie pomóc!

Data dodania: 2011-01-26

Wyświetleń: 1742

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 9

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

9 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ludzie mają naturalną tendencję do poruszania się po najmniejszej linii oporu. Szukają dróg na skróty, łatwizny, nie chcą się wysilać. Jednak ta droga, prowadzi prosto do porażki. Musisz wyjść ze strefy swojego komfortu i pokonać wszystkie przeciwności, aby osiągnąć sukces.

A oto 4 zabójców motywacji:

:: Wymówki i racjonalizacje

Wśród ludzi szerzy się pewna szczególna choroba. Zwierzęta na nią nie cierpią. Tylko ludzie.. Choroba ta nazywa się wymówkozą. Jest to zapalenie gruczołów wymówkowych. Jeśli czegoś Ci się nie chce, tworzysz kolejną wymówkę. Ludzie uwielbiają wymówki. Częstują nim siebie i wszystkich dookoła. Już dziś podejmij decyzję, że przestaniesz tworzyć wymówki i weźmiesz się za robotę – nieważnie, czy ci się chce, czy nie chce!

:: Odkładanie na później

Odkładanie na później to kolejny zabójca motywacji. „Zrobię to później”, „Nie teraz”, „Kiedy indziej”, „Następnym razem…” Pewnie to znasz, prawda? Mam dla Ciebie dobrą radę! Odkładaj na później tylko to, co nie zbliża Cię do celów! Chcesz posurfować po Internecie, włączyć Gadu-Gadu, po raz kolejny odczytać maile… – odłóż to na później! A jeśli masz wziąć się za robotę, zrób to natychmiast – przestań odkładać czynności, które zbliżają Cię do celów!

:: Brak celu

Jak już mówimy o celach, to ich brak jest kolejnym zabójcą motywacji. Na tyle skutecznym, że nie pozwala na wyzwolenie motywacji do działania. Jeśli nie masz celów – wyraźnie ustalonych, spisanych na papierze ani rozpisanego planu działania – to nie masz też motywacji, aby coś osiągnąć. Zdecyduj aby od dzisiaj, jeśli jeszcze tego nie robisz, spisywać wszystkie cele i codziennie dążyć do ich realizacji.

:: Przeszkody na drodze

Kolejny zabójca motywacji to każda przeszkoda, która znajdzie się na Twojej drodze do osiągnięcia celu. Przeszkody powodują gwałtowny spadek motywacji i zniechęcenie. Traktuj przeszkody jak wyzwania i nigdy się nie poddawaj. Droga bez przeszkód prowadzi tylko do porażki. Jeśli chcesz odnieść sukces, musisz pogodzić się z tym, że trzeba pokonywać kolejne przeszkody.

Pozdrawiam,
Marcin Kijak

Licencja: Creative Commons