Przeczytaj co wspólnego mają: szybkie czytanie i zdawanie egzaminów. Dlaczego i w jaki sposób, umiejętność szybkiego czytania pomoże Ci w nauce i egzaminach?

Data dodania: 2011-10-25

Wyświetleń: 1410

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co wspólnego ma zdawanie egzaminów i szybkie czytanie?

To pozornie odległe tematy, ale w praktycznie bardzo pokrewne. Mogą być pokrewne, choć nie muszą.

Pomyśl tylko: czytanie to podstawowy sposób na uczenie się. Czytasz książki, podręczniki, notatki, artykuły, strony internetowe... To wszystko możesz znacznie przyśpieszyć i poprawić, dzięki umiejętności szybkiego czytania.

Szybkie czytanie to nie tylko prędkość. To także komfort czytania, zrozumienie czytanego tekstu, umiejętność znalezienia potrzebnych informacji, a wreszcie szybkie przygotowanie do egzaminu!

Pomyśl o dwóch sytuacjach:

Sytuacja A. Jest 4 w nocy, Kasia od 10 godzin ślęczy nad książkami, jest wyczerpana a o 7 rano musi wstać i pojechać na egzamin. Jaki będzie wynik?

Sytuacja B. Ania z kolei potrafi szybko czytać. Błyskawicznie przegląda notatki, czyta podręczniki, uzupełnia wiedzę w Internecie. Tworzy mapy myśli i zapamiętuje to, co najważniejsze za pomocą technik pamięciowych. Może położyć się o 22 i spokojnie wypocząć w nocy bo wie, że z łatwością zda egzamin. Jest przekonana do sukcesu. Jaki będzie wynik?

Jeśli potrafisz szybko zdobywać informacje (szybkie czytanie), umiejętnie organizować swoją wiedzę (mapy myśli) i szybko ją zapamiętywać (techniki pamięciowe), masz znacznie większe szanse na sukces – czyli zdanie egzaminu. To dlatego, polecam Ci zapoznanie się z tymi dziedzinami wiedzy.

Gwarantuję, że pomogą Ci nie tylko w nauce, ale i życiu osobistym, a w przyszłości – w biznesie, pracy, kontaktach z ludźmi i innych obszarach codziennego życia!

Licencja: Creative Commons
2 Ocena