Dowiedz się, na co stać Twój podświadomy umysł i jak to praktycznie wykorzystać w szybkim czytaniu. Sprawdź, co jeszcze możesz osiągnąć i jak doskonalić swoje umiejętności!

Data dodania: 2011-06-28

Wyświetleń: 2891

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy wiesz, co potrafi Twoja podświadomość i jak to wykorzystać w szybkim czytaniu?

Nasza świadomość potrafi odbierać 16 bitów informacji na sekundę. W przeciwieństwie do niej, podświadomość odbiera 11 milionów bitów na sekundę. Czy potrafisz sobie wyobrazić tą różnicę?

To dlatego nie lubimy robić świadomie wielu rzeczy. W tym nie lubimy uczyć się nowych rzeczy (oprócz dzieci i wyjątków).Wymaga to dużo wysiłku i dyscypliny.

Z drugiej strony, podświadomość z łatwością „przerabia” miliony informacji, na temat naszego ciała i otoczenia. Oddech, rytm serca, ciśnienie krwi, tonus mięśni, równowaga, poziom elektrolitów, obrona ciała (immunologia), odbiór bodźców zewnętrznych i ich rozpoznawanie, reagowanie na nie, etc.

Gdy wykonujesz podświadomie czynności, takie jak chód, bieg, pisanie – podświadomość kontroluje ruch każdego mięśnia, odbiera informacje zwrotne i dokonuje odpowiednich korekt.

Nasze oczy to jedynie narzędzie odbioru informacji, dla mózgu. W czytaniu, całą pracę wykonuje mózg, a dokładnie podświadomość, która przekazuje do świadomego umysłu odbierane informacje.

Jaki z tego wniosek?

1)      Niezwykle ważna jest praca z podświadomością, aby skuteczniej przekazywała informacje. Chodzi tu o zrozumienie tekstu i jego zapamiętanie. Czynnikiem, który istotnie wpływa na zrozumienie, jest praca z celami. Cele to narzędzia, które odpowiednio nastawiają Twoją podświadomość do pracy.

2)      Jeśli potrafimy przetwarzać miliony operacji na sekundę, to oznacza, że mamy możliwość przyswajać znacznie większe partie materiału na raz. Czyli możesz z powodzeniem nauczyć się szybkiego czytania. Przykład (dosyć ekstremalny): Pete Bissonette udowodnił, że potrafi czytać z prędkością 693 000 słowa na minutę, z 90% zrozumieniem. Jest to czytanie fotograficzne, które świadczy o niezwykłych możliwościach umysłu!

Co możesz zrobić już teraz?

Od dzisiaj, jeśli jeszcze tego nie robisz, koniecznie ustalaj cele. Będę to powtarzał jak mantrę, w moich artykułach. Jednak musisz zdać sobie sprawę z wagi, jaką mają cele w szybkim czytaniu i efektywnej nauce.

Po drugie, uwierz w siebie! Potrafisz! Dasz radę! Masz niezwykły potencjał który czeka, abyś z niego zaczął korzystać!

Pozdrawiam,
Marcin Kijak

Licencja: Creative Commons
4 Ocena