Lotto (wcześniej duży lotek, 6 liczb z 49) to najbardziej lukratywna gra liczbowa w Polsce. Trafienie wygranej 1-ego stopnia diametralnie zmienia życie szczęśliwca i osób w jego najbliższym otoczeniu. Właśnie wizja bardzo wysokiej wygranej tak mocno mobilizuje wiele osób do regularnego udziału w grze lotto.

Data dodania: 2012-09-24

Wyświetleń: 11149

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlatego nie powinien dziwić fakt, że w Internecie aż roi się od ‘cudownych systemów lotto’. Problem leży w tym, który reprezentuje najwyższą wartość i jest najskuteczniejszy?

Niesłabnąca popularność lotto i rozwój technologii internetowej skutkuje powstawaniem coraz efektywniejszych systemów lotto, które bazują na wielu aspektach m.in. matematyce, logice i doświadczeniu wieloletnich graczy. Niewiele osób wie o tym, że z gry w lotto można uczynić źródło stałych i regularnych dochodów wykorzystując właściwy system.

Zerową wartość wykazują systemy płatne jednorazowo, za które generalnie nic nie otrzymujemy, oprócz kilku wzorów i wielu obietnic. Zastanówmy się, po co ktoś sprzedaje ‘wysoce skuteczny system’ do wygrywania w lotto? Chce się dzielić wygranymi z innymi? NIE! Potrzebuje kapitału na dalszą realizację swojej gry – jest to jedyna i przykra motywacja nacechowana zwykłym oszustwem. Bardzo podobnie jest z darmowymi systemami, których skuteczność jest, delikatnie pisząc, wątpliwa.

Z obliczeń wynika, że aby zagwarantować sobie wygranie 6-ki poprzez wykupienie wszystkich możliwych kombinacji liczb (13.983.816, 3zł za 1 zakład), potrzebujemy prawie 42 miliony złotych, przy czym w puli, przed złożeniem naszych zakładów muszą być prawie 54 miliony – do tej pory taka kumulacja zdarzyła się tylko raz w 2011 roku i wyniosła 56 milionów. Innymi słowy, mając 42 mln złotych można sobie zagwarantować główną wygraną w polskie lotto, jednak istnieje ryzyko, którego nie da się wyeliminować - jeśli oprócz nas, inny szczęśliwiec trafi ‘szóstkę’ stracimy spory kapitał. Reasumując, kredyt z banku na 42 mln nie jest dobrym pomysłem ;)

Oto 9 najpopularniejszych lottostrategii - niektóre podnoszą prawdopodobieństwo wygrania:

1. ULUBIONE NUMERY, czyli stałe typowanie tych samych, bliskich danemu graczowi liczb – najczęściej są to numery telefonów, daty ważnych rocznic i urodzin. Jednak tą taktykę cechuje duże ryzyko uzależnienia – wierząc, że dany zestaw liczb zagwarantuje w przyszłości wygraną, trzeba uczestniczyć w każdym losowaniu! Co się stanie jeśli szczęśliwe numery padną, a gracz ominął właśnie to jedno losowanie, bo był na wczasach w Egipcie??? Oczami wyobraźni widzę najbardziej prawdopodobny scenariusz – załamanie nerwowe i pobyt w psychiatryku ;)

2. GRA ZESPOŁOWA, czyli zwiększenie prawdopodobieństwa wygrania poprzez zakup większej ilości kombinacji. Tworzący zespół gracze dzielą się kosztami i ewentualnymi wygranymi w swojej grupie. Jest to fundamentalna zasada skutecznej gry w lotto zapewniającej stały dochód, bo nie chodzi tylko o wygraną pierwszego stopnia. Ta taktyka zapewnia częste trafienia niższych stopni.

3. STATYSTYKI to chleb powszedni dla zaawansowanych graczy lotto. Na podstawie dostępnych w sieci rankingów można wytypować najczęściej padające liczby w ostatnich losowaniach lub na przestrzeni lat. Taką wiedzę można wykorzystać w dwojaki sposób: przyjąć, że najczęstsze numery padną ponownie lub, że się już nie powtórzą skoro wypadły ostatnio.

4. NAJMNIEJ LUBIANE LICZBY, czyli maksymalizacja zysków z wygranej. Liczby 1, 2, 3, 4, 13, 31, 41 to według statystyk najrzadziej typowane numery. Jeśli padną jest dużo większa szansa na brak podziału wygranych, ponieważ wytypowało je mniej osób.

5. RACHUNEK PRAWDOPODOBIEŃSTWA to ulubiona metoda matematyków. Analiza polega głównie na określeniu częstotliwości padania danych liczb. Wylicza się procent i na tej podstawie określa prawdopodobieństwo pojawienia się tej samej liczby w przyszłości.Oczywiście ta strategia nie daje 100%-owej gwarancji, ale zwiększa szanse na wygraną.

6. SZCZĘŚLIWE ZESTAWY LICZB, czyli typowanie numerów, które już kiedyś padły. Jednak w tym przypadku prawdopodobieństwo, że ponownie padnie ta sama kombinacja liczb jest skrajnie niskie. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wprost odwrotne typowanie, czyli pomijanie zestawów, które kiedyś okazały się zwycięskie. Eliminacja tych kombinacji podnosi szanse na wygraną.

7. WYBÓR WŁAŚCIWEJ GRY, czyli rzadkie wysokie wygrane czy częste niskie? Innymi słowy, szczęście czy większe prawdopodobieństwo? Gracz z duszą hazardzisty będzie liczył na własną intuicję, natomiast gracz, któremu zależy na pewniejszej grze powinien stosować metody zwiększające szanse wygrania.

8. SPRAWDZONA KOLEKTURA, czyli zakup zakładów w punkcie lotto, który kiedyś okazał się szczęśliwy. Jak na razie nie potwierdzono skuteczności tej metody, dlatego lepiej robić odwrotnie i nigdy nie nabywać kuponów w ‘szczęśliwych kolekturach’.

9. SYSTEMY DELTA, ZOOM, PROGRESJA I INNE. Bywają skuteczne, jednak często ich efektywność wymaga inwestycji sporych środków finansowych. Jak już wcześniej wspomniałem, właśnie z tego powodu ich sprzedawcy żądają opłaty za ujawnienie szczegółów gry – w ten sposób finansują prowadzenie własnej!

Oczywiście sprawne połączenie kilku powyższych strategii jest jak najbardziej możliwe, jednak wymaga dokładnych przemyśleń, sporego doświadczenia wynikającego z wieloletniej gry w lotto oraz ‘zaprzyjaźnienia’ z matką wszystkich nauk, czyli matematyką.

Na przykład taka fuzja: gra grupowa + statystyki + najmniej lubiane liczby + rachunek prawdopodobieństwa + eliminacja szczęśliwych zestawów… jest jak najbardziej realna i możliwa do zaprojektowania, a jej wysoki poziom prawdopodobieństwa sumuje się ze zwiększonych szans, które cechują każdą ze strategii składowych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena