W naszych domach korzystamy z wielu urządzeń, które wymagają podłączenia do instalacji elektrycznej. Niesprawne instalacje mogą być niebezpieczne, dlatego należy jak najszybciej skontaktować się z elektrykiem, który wykona niezbędne naprawy. Jak wybrać najlepszego fachowca, skoro jest ich tak wielu? Oto kilka cennych podpowiedzi

Data dodania: 2015-05-21

Wyświetleń: 836

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

1. Warto popytać wśród znajomych, czy nie poleciliby nam jakiegoś dobrego i sprawdzonego fachowca. Zawsze najlepiej jest korzystać właśnie z usług kogoś sprawdzonego – to zaoszczędzi nam czasu i da pewność co do świadczonych usług.

2. Nie warto podejmować pochopnych i szybkich decyzji. Zawsze lepiej jest znaleźć kilku fachowców, zebrać o nich informacje i porównać ich ofertę. To pomoże podjąć najlepszą decyzję. Poza tym dobrze jest korzystać z usług fachowców z najbliższej okolicy – to również pomoże uniknąć różnych problemów. 

3. Na początku należy ustalić, czy elektryk prowadzi legalną działalność gospodarczą o wymaganym profilu. Zależy nam przecież na współpracy z wykwalifikowanym fachowcem, a nie kimś przypadkowym, kto tylko podaje się za elektryka.

4. Warto też sprawdzić, jak długo zajmuje się tą działalnością, co pokaże czy posiada niezbędne doświadczenie. Warto zwrócić uwagę na posiadane przez elektryka referencje.

5. Należy sprawdzić czy fachowiec posiada uprawnienia SEP. To również pozwoli uwiarygodnić jego kwalifikacje. Ten dokument jest niezwykle ważny, gdyż uprawnia do wykonywania zawodu elektryka.

6.  Należy zebrać informacje o konkretnej usłudze. W czasie rozmowy z fachowcem należy uzyskać informacje dotyczące czasu wykonywania usługi, planowanych działań, niezbędnych materiałów oraz oczywiście kosztów usługi. Warto dowiedzieć się również, skąd elektryk bierze materiały, by mieć pewność, że są one nowe i dobre jakościowo. Te informacje będą niezwykle cenne, gdy będziemy chcieli porównać ofertę kilku firm i ocenić, która z nich jest najatrakcyjniejsza.

7. Wybierając elektryka warto szukać fachowca, który dba o wszystkie szczegóły, a dużą rolę przykłada również do spisania umowy. Jest ona bardzo istotna i stanowi dla nas ogromne zabezpieczenie. W takiej umowie muszą znaleźć się konkretne dane, między innymi termin rozpoczęcia prac i planowany termin ich zakończenia, wysokość kary za opóźnienia, formę zaliczkowania i zapłaty. Umowa musi być również potwierdzona pieczątką firmy i podpisami. Fachowiec zapewni nam również gwarancję na swoje usługi.

Te podpowiedzi na pewno pomogą nam wybrać najlepszego fachowca.        

Licencja: Creative Commons