Wyobraźnia ludzi nie zna granic – również w kwestii projektowania mebli. Niekiedy potrafią one naprawdę zaskakiwać – pomysłem, kształtem, przeznaczeniem. Oto kilka najbardziej dziwacznych mebli.

Data dodania: 2015-09-03

Wyświetleń: 5573

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najdziwniejsze meble świata

1.Łóżko w kształcie hamburgera – wygląda dość dziwnie i apetycznie. Z pewnością jest również wygodne, gdyż w kilka warstw hamburgera można się wygodnie zapaść.

2.Sofa w kształcie Fiata 500 – mebel wykonany dla tej samej marki. Tym razem wykorzystano przednią maskę samochodu i umieszczona na niej wygodne siedzisko. Ten mebel również wygląda nietypowo i bardzo interesująco.

Stół na dachu Fiata 500 – mebel idealny dla miłośników motoryzacji. Mebel z kolekcji Meble Fiat 500 Design Collection, marki Meritalia. Szklany blat stołu oparty jest o elegancki, biały dach samochodu. Mebel jest niezwykle efektowny i na pewno pomysłowy.

 

3.Pufy w kształcie muffinek – niezwykle apetyczne siedziska, które wyglądają jak powiększone babeczki. Zaprojektowane przez Matteo Bianchi, idealnie nadają się do słodkiego salonu, jadalni czy pokoiku dziecięcego. Na pewno wywołają uśmiech na twarzy niejednej osoby. Pytanie brzmi – jak się na nich siada?

4.Łóżko w kształcie ostrygi – mebel idealny dla miłośników niekonwencjonalnych rozwiązań, którzy chętnie spędzają sporą ilość czasu w łóżku. Łóżko ma kształt ogromnej ostrygi, w której umieszczony jest wygodny materac. Dodatkowo to rozwiązanie niezwykle praktyczne – łóżkowy bałagan zawsze można zamknąć w ostrydze.

5.Regał na książki z siedziskiem – mebel przeznaczony dla miłośników książek, którzy długie godziny poświęcają na lekturę. Regał zaskakuje nie tylko fantazyjnym kształtem, ale również wygodnym siedziskiem. Ta wolna przestrzeń ma taki kształt, że można tu usiąść, ale również się położyć. Regał jest też naprawdę praktyczny, gdyż pomieści sporo książek.

6.Sofa w kształcie alpejskiej góry – wygodna sofa, której oparcie przypomina alpejskie góry, a dół wodospad. Bardzo efektowny i ciekawy mebel.

7.Stół – krople farby – stół, który wygląda tak jakby z blatu ściekała farba i te krople tworzą nogi stołu. Bardzo intrygujący, zaskakujący pomysł.

8.Siedziska w kształcie owiec – siedziska, których autorami są Claude i François-Xavier Lalanne. Są niemalże identyczne jak prawdziwe owce. Aż trudno wyobrazić sobie je we własnym mieszkaniu.

9.Stół w kształcie obrusu – szklany stolik kawowy, który wygląda jak delikatny obrus opuszczony z blatu. Efekt jest o tyle ciekawy, że stół nie ma wyraźnych nóżek – opiera się na krańcach obrusu.

10.Stolik w kształcie obcego – stół rodem z filmu „Obcy”. Szklana tafla opiera się na podobiźnie potwora znanego z filmu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena