W nauce języka angielskiego coraz popularniejsze staje się korzystanie z platform do nauki języków. Podpowiadamy zatem, które z nich są najlepsze.

Data dodania: 2015-09-04

Wyświetleń: 1793

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

5 najbardziej popularnych platform do nauczania języka angielskiego

1.BBC Learning English

Pozwala rozwijać konkretne umiejętności, odpowiadające naszym potrzebom. Strona daje dostęp do kilkudziesięciu różnych kursów. Jej zawartość jest podzielona na kilka kategorii -  General and Business English, Grammar, Vocabulary & Pronunciation,Talking Sport, Quizzes, Flatmates oraz Downloads, co ułatwia odnalezienie potrzebnej treści i szybkie rozpoczęcie nauki. Materiały dostępne na stronie są darmowe. Większość z nich prezentuje wysoką jakość, co dodatkowo ułatwia naukę. Warto również skorzystać z kanału na Youtube, który prowadzi strona BBC Learning English.

2.English Central

Ta strona stawia na naukę z wykorzystaniem filmików wideo. Na stronie internetowej znaleźć można kilkaset filmików o wysokiej jakości z napisami w języku angielskim. Aby jednak móc skorzystać z tych materiałów należy przejść proces bezpłatnej rejestracji. Nauka nie opiera się jednak wyłącznie na oglądaniu filmików. Każdy z nich zawiera dodatkowe materiały pomagające uczyć się słówek i fraz. Filmiki są podzielone na tematyczne kategorie oraz kanały, co pomaga szybciej znaleźć potrzebny materiał. Dostępna jest opcja filtrowania klipów pod kątem poziomu zaawansowania. Istnieje również możliwość wykupienia konta premium, które daje dostęp do dodatkowych materiałów.

3.British Council

Na stronie znajduje się wiele ciekawych materiałów, które podzielone są na kilka kategorii :  Listen & Watch, Grammar & Vocabulary, Fun & Games, Business & Work, Writing oraz IELTS. Można zatem sprawnie znaleźć potrzebne ćwiczenia i zadania. Wśród tych materiałów można wymienić filmy wideo w wysokiej jakości, interaktywne teksty, nagrania audio.

4. Listen a minute

Jest to strona, która pomaga udoskonalić umiejętność rozumienia języka mówionego. Znajduje się tam około 500 plików audio, z których większość trwa minutę. Należy słuchając tych nagrań je zrozumieć i później uzupełnić zadania. Pliki ułożone są alfabetycznie, można więc znaleźć interesujące zagadnienia. W razie problemów można skorzystać z podpowiedzi.

5.Memrise

Na tej stronie dostępnych jest kilkanaście darmowych kursów języka angielskiego. Kursy obejmują różne zagadnienia, więc można dobrać je do swoich potrzeb. Dodatkową motywacją do nauki jest zdobywanie punktów w czasie zajęć i rywalizacja z innymi uczestnikami kursu.

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena