Angielski jest dzisiejszym językiem uniwersalnym. Wiele osób potrzebuje się komunikować w tym jeżyku nie tylko podczas wyjazdów zagranicznych, lecz również na co dzień, chociażby w pracy w międzynarodowej korporacji. 

Data dodania: 2016-07-19

Wyświetleń: 874

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Efektywna nauka angielskiego

Najlepiej więc zacząć uczyć się angielskiego jak najszybciej. Wiedzą dobrze o tym rodzice maluchów, dlatego od najmłodszych lat starają się zadbać o jego edukację.

Zasadniczą kwestią jest odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób powinno uczyć się angielskiego. Szkół i modeli nauki jest naprawdę wiele. Istnieje ogromna liczba skutecznych metod nauki angielskiego, z których niestety większość nie jest stosowana w tradycyjnych szkołach. Dlatego rodzice bardzo szybko zaczynają wysyłać swoje dzieci do prywatnych szkół języka angielskiego. Jest to bardzo dobra inwestycja w przyszłość. W tradycyjnej szkole metody nauki są przestarzałe, a dziecko wcale nie chce zdobywać nowej wiedzy - myśli tylko o tym kiedy lekcja się skończy. Dzięki wykwalifikowanej kadrze i nowoczesnym metodom dydaktycznym prywatne szkoły nauki języków obcych stoją o wiele wyżej w hierarchii standardów jakości nauki od tradycyjnej szkoły.

Jedną z najbardziej efektywnych technik jest metoda nauki angielskiego stworzona przez doktora Jamesa Ashera. Nazwana została Total Physical Response, czyli całkowita odpowiedź fizyczna. Generalnie cały zamysł opiera się na połączeniu wysiłku umysłowego i fizycznego. Nauka powiązana jest z ciągłym ruchem ciała. Dzięki temu powstają trwalsze niż normalnie połączenia neurologiczne w naszym układzie nerwowym. Nie tylko szybciej przyswajamy wiedzę, lecz również przyswajamy ją na dłużej - chodzi tutaj o procent zapamiętanych danych, który u osób uczących się zgodnie z metodą Total Physical Response jest znacznie wyższy niż w przypadku tradycyjnej formy nauki. Uczymy się więc szybciej, i w dodatku zapamiętujemy więcej i na dłużej. 

Porady doktora Ashera można również wykorzystywać samodzielnie, podczas nauki w domu. Trzeba wówczas starać się łączyć naukę angielskiego z ruchem. Zamiast uczyć się w mieszkaniu dobrze jest na przykład wybrać się na spacer, albo nawet na jogging. Ogromną pomocą tutaj będą audiobooki, coraz popularniejsze w naszym kraju. Dodatkową formą ruchu może być gestykulacja. Niektóre zwroty lub czasowniki można łączyć z czynnościami.

Wykorzystując podane tutaj wskazówki pomożesz swojemu dziecku, lub sobie samemu, w trwalszym i bardziej efektywnym przyswajaniu sobie języka angielskiego. Łącz naukę z ruchem i wysiłkiem fizycznym, a o wiele szybciej będziesz w stanie swobodnie używać języka obcego.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena