Według badań, przeciętny mężczyzna codziennie spędza aż 43 minuty na przyglądanie się przynajmniej dziesięciu przedstawicielkom płci pięknej. Kobiety poświęcają czas na inne rzeczy.

Data dodania: 2009-09-17

Wyświetleń: 2488

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kodak policzył ile czasu mężczyźni przyglądają się w ciągu dnia kobietom. Według badań, przeciętny facet codziennie spędza aż 43 minuty na przyglądanie się przynajmniej dziesięciu przedstawicielkom płci pięknej. Do badań, których przedmiotem były zachowania i gusta mężczyzn, wyłoniono ponad 3 tys. respondentów.

Gdyby to przeliczyć na godziny, to rocznie mężczyźnie to czynność - patrzenie się na kobiety - zabiera aż 259 godzin. Zatem w ciągu całego życia przeciętny mężczyzna przyglądanie się paniom niemal przez cały rok, bo aż 11 miesięcy i 11 dni. Dla porównanie kobiety, bo takie badania nad płcią piękną także przeprowadzono, poświęcają na przyglądanie się mężczyznom o ponad połowę czasu mniej. Stanowi to zaledwie 20 minutami na dzień.

Badania wykazują, że szczególnie często lubimy obserwować w supermarketach, restauracjach i, jeśli chodzi o panów - w klubach nocnych. Kobiety nie lubią być pod obstrzałem męskich spojrzeń, tylko 9% z nich ma z tego jakąś satysfakcję. Natomiast panom to szczególnie nie przeszkadza. Co więcej, są tacy, którzy z powodu tego, że jakaś kobieta na nich spojrzy czują się szczęśliwi - stanowią oni 1/5 liczby mężczyzn.

O tym, że faceci lubią się gapić na kobiety i że niewiasty również przyglądają się niekiedy różnym mężczyznom, wiemy od dawna. Ale dzięki Kodakowi wreszcie dowiadujemy się ile konkretnie czasu na tym spędzają obie płcie. Czy to aby nie jest jedną z przyczyn, dla których kobiety podświadomie chcą zawsze dobrze wyglądać? Zapewne.

Warte jednak jest uwagi to, że te 23 minuty przewagi czasowej nad mężczyznami może być przez kobiety poświęcone na inny cel - np. na window shopping - czyli na ogladanie wystaw sklepowych, na uważniejsze przyjrzenie się produktom, które mają być zakupione, na przeczytanie dodatkowych artykułów w mediach lub parunastu stron książki, na rozmowy z innymi ludźmi, na zabawą z dzieckiem. Nie gapiąc się na facetów tyle samo co oni na nas, zyskujemy do swojej dyspozycji prawie dodatkowy rok w ciągu całego życia na wiele innych ciekawszych i bardziej pożytecznych działań.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena