Obecnie kobiety rzadziej korzystają z samolotów i stanowią nieco mniej niż połowę pasażerów. Ale odsetek latających pań sukcesywnie rośnie.

Data dodania: 2009-08-23

Wyświetleń: 2152

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W czerwcu 2009 r. serwis eSky.pl opublikował raport o podróżach lotniczych kobiet. Obecnie kobiety rzadziej korzystają z samolotów i stanowią nieco mniej niż połowę pasażerów. Ale trzeba przyznać, że odsetek latających pań sukcesywnie rośnie.

Kobiety również coraz częściej latają same lub w towarzystwie innych kobiet. Jednak nawet w grupie nie są liczniejsze niż podróżujący samotnie lub w męskim gronie panowie. Odsetek osób latających w mieszanym gronie wzrasta w sezonie wakacyjnym, czyli od lipca do września. Jednak w przypadku rezerwacji dokonywanych na jeden bilet, prym wiodą mężczyźni z 56% poziomem składanych na bilety zamówień. W raporcie zauważa się fakt, że duży udział w przelotach mają podróże służbowe, zatem dane te odzwierciedlają nierówność w zajmowaniu przez kobiety wyższych stanowisk kierowniczych związanych bardzo często z delegacjami wymagającymi skorzystania z tego środka transportu.badanie-o-lataniu-kobiet2badanie-o-lataniu-kobiet3

Polki są też o wiele bardziej oszczędne niż Polacy. Aż 70% rezerwacji dokonanych w serwisie eSKY.pl dotyczyło tanich linii lotniczych, z czego zamówienia kobiet wyniosły 74%, a mężczyzn tylko 66%. W badaniu widać też wpływ kobiet na decyzje o zakupie przelotu tanią linią lotniczą przy rezerwacjach dla grup mieszanych, bo wyniosła ona zaledwie o 1punkt procentowy mniej niż w przypadku lotów tylko samych kobiet, czyli 73%.

Polski najchętniej latają do Włoch i Wielkiej Brytania. Panie nie lubią zimna i wysokich cen - najmniej chętnie latają do Norwegii. Poza tym Norwegia wciąż jest atrakcyjnym dla mężczyzn miejscem pracy, nic więc dziwnego, że ci pasażerowie stanowią aż 78% na tym kierunku.

badanie-o-lataniu-kobiet4

Licencja: Creative Commons
0 Ocena