Praca w Polsce leży na ulicy - mogłoby się wydawać. A właściwie w internecie – o czym przekonują nas tysiące ogłoszeń dostępnych na setkach stron. Czy jednak ten wielki wybór nie jest tylko pozorny?

Data dodania: 2009-02-05

Wyświetleń: 1770

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zapytaliśmy znajomych internautów, co jest dla nich największym problemem przy okazji szukania pracy w sieci. Poniżej zamieszczamy listę najczęściej wymienianych przeszkód.

(Nie)aktualność ofert

To, co raz pojawiło się w internecie, trudno z niego znika – co niestety dotyczy również ofert pracy. Podczas gdy papier z gazet wydrukowanych trzy lata temu zdążył już przejść kilkakrotny recycling, ogłoszenia o pracy, dodane w tym samym czasie w sieci, wciąż można odnaleźć na stronach z ofertami.

Powtarzające się ogłoszenia


Ponieważ pracodawca często zamieszcza swoje ogłoszenie na wielu stronach, siłą rzeczy przy wyszukiwaniu powtarza się ono wielokrotnie.

Milczenie pracodawcy

Milczenie ze strony pracodawcy jest nagminnie wymieniane jako problem. Z setek wysyłanych CV zdecydowana większość pozostaje bez odpowiedzi. Pracodawca, otrzymując tak wiele zgłoszeń, często technicznie nie ma możliwości wysłania odpowiedzi na każde z osobna.

Kiepskie posady

Oferowane prace często są niskopłatne, polegają na akwizycji lub też są z jakiegoś innego powodu niegodne uwagi dla osób, które są zainteresowane karierą, a nie dorywczą chałturą. Ten problem, rzecz jasna, nie dotyczy wyłącznie internetu, ale to właśnie tutaj jest spotęgowany przez wielką ilość informacji dostępnych w sieci.

Bezpieczeństwo danych

Wiele osób wreszcie obawia się, że dane z ich CV trafią prosto do jakichś baz danych, a potem zostaną wykorzystane, aby zaspamować skrzynkę mailową czy też stać się pożywką dla różnego rodzaju akwizytorów.

Jak się poruszać w tej dżungli?

Te wszystkie obawy znajdują swoje uzasadnienie w praktyce. Jakie jest rozwiązanie? Po pierwsze, należy korzystać z dużych, dobrych portali pracy, których pracownicy sprawdzają zamieszczane ogłoszenia i które gwarantują bezpieczeństwo naszych danych osobowych. Pracy można także szukać przez agencje pośrednictwa pracy – wystarczy zarejestrować swoje CV w trybie online na ich stronach. Nie kosztuje to nic kandydata, a szansa na znalezienie pracy znacznie rośnie. Szczególnie dotyczy to przypadku, gdy interesuje nas praca za granicą. Tak czy inaczej, szukanie pracy w internecie jest najlepszym sposobem – mimo trudności, to właśnie tutaj mamy największy wybór i największą łatwość aplikowania na wiele różnorodnych ofert.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena