Wybierz się z rodziną na weekend do Rzymu, czyli do stolicy antycznego świata. Zapewnij swemu dziecku wspaniałą zabawę, a jednocześnie udziel najatrakcyjniejszej lekcji historii, w jakiej kiedykolwiek będzie uczestniczyć.

Data dodania: 2011-03-28

Wyświetleń: 2141

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ten, kto spędzi weekend w Rzymie zakocha się w nim bez pamięci. Miłość ta, obudzi się w każdym turyście nie tylko za sprawą mnogości zabytków ale i też klimatu – tego w sensie pogody jak i tego, który rozumiemy jako specyficzną atmosferą tworzoną przez mieszkających tutaj ludzi. Rzym jest naprawdę wspaniałym miejscem właściwie dla każdego.

Żródło: Turisticus.pl

Jakikolwiek turysta przybywający do stolicy Włoch znajdzie tu coś dla siebie. I tak, jednym z oczywistych skojarzeń jakie przychodzą nam na dźwięk nazwy tego włoskiego miasta jest Watykan z ogromną Bazyliką św. Piotra, która niczym strażnik, stoi na granicy tego państwa w państwie. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Rzymie, szczególnie przez wiernych z całego świata, którzy wykupują bilety na autokary do Rzymu.

Jeśli ktokolwiek pyta, co zwiedzać w tym wiekowym mieście – to może być zaskoczony odpowiedzią. Brzmi ona – wszystko. Prócz znanych zabytków takich jak Koloseum, Most św. Anioła, plac Campo de' Fiori, Panteon. Śmiało można powiedzieć, że cały Rzym jest pięknym zabytkiem – tutaj nawet zwykłe domy zachwycają swoim urokiem. W Rzymie także roi się od fontann – jest tu wiele takich, z których można po prostu napić się świeżej wody.

Takich fontanek nazywanych przez miejscowych Nasoni jest tutaj 2500. Jednak trzeba zaznaczyć, że w odróżnieniu od Nasoni nie polecamy pić wody z tych wielkich fontann, takich jak słynna Fontanna di Trevi – one służą jedynie jako ozdoba miasta i miejsce, w którym można poczuć chwilę orzeźwienia po spacerze. Młodzi, którzy kupią tanie loty do Rzymu, prócz zwiedzania zabytków mogą tuta także wspaniale się zabawić, gdyż to miasto tętni życiem także po zmroku. Choć oczywiście, życie to różnie się to tego, z czym mamy do czynienia w ciągu dnia. Pełno jest tutaj klubów, które można nazwać rozrywkową wieżą Babel, gdyż prócz miejscowych, bawią się tutaj także turyści z całego świata. Jak widać, jest to miasto, w którym bez trudu można się zakochać.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena