Pytanie jest chyba najczęstszym z zadawanych przez osoby, które znalazły się w pewnym wieku. To pytanie zadają sobie ludzie od bardzo dawna, ale czy istnieje na nie racjonalna odpowiedź?

Data dodania: 2021-05-03

Wyświetleń: 519

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Praca z umysłem — Jak zatrzymać proces starzenia?

Moje badania tematyki słowiańskiej doprowadziły do informacji, że starożytni Słowianie dożywali przeszło stu czterdziestu lat. Postacie opisywane w Biblii — przed potopem — żyły do siedmiuset lat.

Często dziecko chce zostać dorosłym i co robi? Wyobraża sobie, że jest dorosłym, a takie działanie nazywane jest wizualizacją — czyli próbuje zmaterializować swoją prośbę. Nastolatek też czasem pragnie być już dorosłym i postępuje podobnie. Jednak kiedy już zostanie dorosłym, nie zatrzymuje tego procesu.

Zostało udowodnione naukowo, że wszystkie komórki ludzkiego ciała nieustannie się odradzają. Pominę tu choroby psychosomatyczne, które objawiają się często ciężkimi schorzeniami. Co jednak robić żeby zatrzymać młodzieńczy wygląd jak najdłużej? Wykorzystać swój umysł, który zawsze daje wszystko, o co go poprosimy świadomie lub nie świadomie.

Zastanów się dobrze, co mówisz i myślisz, kiedy każdego dnia stajesz rano przed lustrem? Czy nie padają wówczas słowa typu: „kolejna zmarszczka”, „ale staro wyglądam”, „zaczynam siwieć”? Potrafisz sobie odpowiedzieć, co wówczas myśli twój umysł? Twój umysł na 100% pomyśli: „twoje życzenie jest dla mnie rozkazem”. Oczywiście możesz z tym się nie zgadzać, co ja tu piszę, a nawet się z tego śmiać, ale funkcjonują procesy, które działały zanim przyszedłeś na świat i pozostaną niezmienione — to nie demokracja, gdzie ty dokonujesz wyboru — to istnieje czy się tobie podoba, czy nie.

Każdego dnia patrząc w lustro, wielu ludzi przyspiesza proces starzenia się. Rozpamiętywanie dat, obchodzenie urodzin wciąż przypomina tobie twój wiek. Co szkodzi na urodzinowym torcie zamiast czterdziestu świeczek zapalić cztery?

Gromadzenie licznych wspomnień też nie hamuje procesu starzenia się. Im więcej było wydarzeń, tym starszy być musisz — tak rozumuje umysł. Choć pewne części mózgu pamiętają każde wypowiedziane słowo, każdą chwilę twojego życia, to nie są one istotne i o nich nie pamiętasz, ale w każdej chwili możesz przypomnieć sobie wszystko.

W większości przypadków ludzie o sobie myślą tak jak się o sobie dowiedzieli z ust innych. Na byle uwagę „jak ona staro wygląda”, ona postanawia „zrobię wszystko żeby im pokazać, że nie jestem stara” — a z tego stwierdzenia do mózgu trafia „pokazać” i „jestem stara”. Jak zatem umysł nieświadomy będzie chciał pokazać, że jesteś stara?

Kiedy stajesz codziennie przed lustrem powieś przy nim zdjęcie przedstawiające, najlepiej dwie osoby, a jedna z nich niech będzie tej samej płci co ty i patrząc w lustro powiedz codziennie: „jak ona młodo wygląda” — wówczas twój umysł zrozumie, że mówisz to o sobie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena