Coraz więcej osób szuka sposobów na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Coraz popularniejsza jest dieta wegetariańska, w której wyzwanie stanowi zarówno rezygnacja z mięsa, jak i prawidłowe zbilansowanie posiłków. Jak to zrobić?

Data dodania: 2020-11-20

Wyświetleń: 713

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

5 wskazówek, które pomogą Ci przejść na wegetarianizm

Poznaj zasady

Sięgnij po książki, odwiedź strony internetowe i fora. Wiedza to podstawa! Poszukaj źródeł informacji, które podpowiedzą Ci jak odpowiednio bilansować swoją dietę.

Poszukaj inspiracji

Internet to prawdziwa kopalnia wegetariańskich inspiracji. Niestety nie zawsze mamy czas na samodzielne przygotowanie posiłków. W takich chwilach można sięgnąć po proste dania, wybrać się do restauracji albo skorzystać z dietetycznego cateringu. Do listy miast, gdzie dostępna jest „dieta pudełkowa” dołączyła Gdynia. Warto spróbować tej opcji, zwłaszcza jeśli na początku Twojej wegetariańskiej drogi, trudno jest Ci samodzielnie komponować posiłki tak, aby były odpowiednio zbilansowane.

Otwórz się na nowe smaki

Przyprawy potrafią całkowicie odmienić potrawę. W kuchni wegetariańskiej to właśnie one królują – kmin, wędzona papryka, garam masala czy tymianek, nadają daniom charakterystyczny smak i aromat. Nie bój się eksperymentować i dostarczać nowych wrażeń swoim kubkom smakowym.

Ograniczaj mięso stopniowo

Jednym ze sposobów na odstawienie mięsnych potraw jest ograniczenie spożywania mięsa do dwóch lub trzech razy w tygodniu, a w ulubionych daniach zastąpienie go warzywami lub roślinami strączkowymi. Stopniowa rezygnacja z mięsa sprawia, że nie musisz wykluczać z diety wszystkich produktów jednocześnie.

Zrezygnuj ze sztucznych zamienników

W wegetarianizmie ważne jest spożywanie świeżych, jak najmniej przetworzonych produktów. Unikaj więc sklepowych zamienników np. substytutów mięsa, które mają wątpliwy skład i często zawierają niewiele wartości odżywczych. Zmiana przyzwyczajeń kulinarnych bywa trudna, ale z zastosowaniem powyższych wskazówek z pewnością będzie łatwiejsza. Jeśli mimo to nadal brakuje Ci motywacji, zacznij od gotowych rozwiązań z cateringiem dietetycznym albo szybkich w przygotowaniu potraw, o czym więcej przeczytasz pod adresem: https://www.lightbox.pl/catering-dietetyczny-gdynia.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena