Potrafi całkowicie sparaliżować nasze życie, doprowadzić do sytuacji, w której nie będziemy w stanie ruszyć się z łóżka, nie mówiąc już o wykonaniu jakiejkolwiek innej aktywności. Migrena to ból o charakterze pulsacyjnym, na który cierpi wiele osób i z którym niezwykle trudno sobie poradzić.

Data dodania: 2019-08-04

Wyświetleń: 644

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Migrena - ból głowy, który zwala z nóg

Kilka słów o zachorowalności i jej przyczynach

Jak wynika z badań naukowych, migrena dotyka dotyka około 28% społeczeństwa. Zauważalnie częściej występuje u kobiet, a pojawiać zaczyna się zwykle po zakończeniu okresu dojrzewania, choć zdarza się i we wcześniejszym wieku. Z kolei po menopauzie (przekwitaniu) częstotliwość jej występowania raptownie spada. Pierwotnych przyczyn dolegliwości można dopatrywać się we wrodzonej skłonności do nadwrażliwości neuronaczyniowej; zaś bezpośrednio migrena może wystąpić na przykład na skutek zmiany pogody, silnego stresu bądź przemęczenia.

Metody leczenia migreny

Zalecaną doraźną metodą jest położenie się w cichym, ciemnym, przewiewnym miejscu oraz przyjęcie środków przeciwbólowych. Niektórym osobom pomagają zimne okłady oraz zjedzenie czegoś słodkiego. Jak jednak zapobiec występowaniu ataków i czy jest to w ogóle możliwe? Według medycyny naturalnej - niestety nie, jednak można ją załagodzić. Jest to długotrwały proces, na który składa się przestrzeganie właściwej diety oraz stosowanie preparatów ziołowych, a także ewentualne poddawanie się zabiegom akupunktury.

O naturalnych metodach nieco szczegółowiej

Pod terminem właściwej diety kryje się dieta eliminująca cukry, nadmiar tłuszczów i słodycze, co znacząco wpływa na dobrostan całego organizmu. Profilaktycznie należy również stosować złocień maruna, bylinę, która wykazuje działanie przeciwmigrenowe - można spożywać jej liście lub - w przypadku wystąpienia ataku - stosować nalewki stworzone na jego bazie. Wspomagająco działają zabiegi akupunktury, które potrafią znacznie "wyciszyć" migrenę i spowodować spadek częstotliwości jej występowania. Połączenie powyższych metod i ich rygorystyczne przestrzeganie może pomóc w skutecznym zwalczaniu tej przypadłości.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena