Jednym z najważniejszych elementów życia szczeniaka jest zabawa. Służy ona nie tylko temu, aby malec zajął czas. Jej główną rolą jest dostarczenie bodźców do poznawania przez pieska otaczającego go świata. Dziś podpowiemy, jakie zabawki warto kupować dla szczeniaka.

Data dodania: 2020-01-05

Wyświetleń: 643

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zabawki polecane dla szczeniąt

Gryzaki

To chyba najpopularniejszy rodzaj zabawek zarówno dla szczeniąt, jak i dorosłych. Gryzaki pomagają rozładować napięcie oraz poradzić sobie ze stresem, na przykład wówczas, gdy malec trafia do nowego domu lub gdy zostawiamy go samego wychodząc do pracy. Gryzaki są bardzo przydatne w czasie ząbkowania i wymiany zębów, gdyż pozwalają masować dziąsła łagodząc przy tym dolegliwości. Gryzaki mogą mieć formę piłeczki, kości lub innej figury, często posiadają różnego rodzaju wypustki, które podczas zabawy pozwalają również delikatnie ścierać osad nazębny, dbając tym samym o higienę pyska. Szarpak

To kolejna zabawka, którą uwielbiają psy w każdym wieku. Szarpak to najczęściej sznurek, niekiedy zakończony piłeczką lub kawałkiem poroża. Umożliwia wspólną zabawę włąściciela z pieskiem poprzez przeciąganie. Dla psa jest to świetna atrakcja i zarazem okazja do wzmacniania więzi ze swoim opiekunem. Bawiąc się szarpakiem ze szczeniakiem należy zachować ostrożność i nie przeciągać go zbyt mocno i dynamicznie, aby nie uszkodzić maluchowi zębów lub nie spowodować kontuzji stawu w wyniku nagłego szarpnięcia.

Smakule i konga

To rodzaj zabawki, w której można ukryć różne smakołyki. Zadaniem szczeniaka jest wymyślenie, jak je wydobyć: poprzez wylizywanie, wydrapanie łapą lub w inny, kreatywny sposób. Smakule i konga zapewniają szczeniakowi zabawę na długi czas, a przy okazji są motywujące, gdyż nagrodą jest wyciągnięty smakołyk. Warto pamiętać, aby kontrolować ilość smakołyków podawanych psu za pomocą tego rodzaju zabawki, aby nie przekroczyć dziennej dawki kalorii.

Pluszaki

Szczególnie polecane dla młodych szczeniąt, które mają jeszcze mleczaki i gumowe zabawki mogłyby być dla nich za twarde. Pamiętajmy o tym, aby wybierać pluszaki, które wykonane są z materiału pozbawionego frędzli czy łatwych do oderwania guziczków, którymi maluszek mógłby się zadławić. Maskotki dla szczeniaków często posiadają wewnątrz piszczałkę, która jest dodatkową atrakcją dla pieska. Warto jednak kontrolować zabawę z pluszakami, gdyż w chwili naszej nieuwagi szczeniak może rozerwać materiał i zainteresować się znajdującym się wewnątrz puchem, zjadając go. 

Zabawki dla szczeniaków powinny być dopasowane do ich wielkości oraz etapu rozwoju. Nigdy nie dawajmy maluchom zabawek, które są dedykowane starszym psom lub które posiadają małe, łatwe do oderwania elementy - bezpieczeństwo szczeniaka jest bowiem najważniejsze.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena