Grypa to choroba, która zwykle atakuje od jesieni aż po wiosnę. Jednak zmienne warunki atmosferyczne latem również narażają nas na zachorowanie. Wirusy maja bowiem doskonałe warunki do rozwoju, a nasza uśpiona czujność dodatkowo im w tym pomaga. Jak radzić sobie z grypą doowymi sposobami? Oto kilka sprawdzonych pomysłów.

Data dodania: 2019-08-26

Wyświetleń: 745

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Domowe sposoby na grypę

Leczenie grypy - trzeba działać szybko


Leczenie grypy może być tylko objawowe, jednak trzeba je rozpocząć natychmiast gdy tylko zauważymy pierwsze objawy choroby. W ciągu pierwszych 24 godzin należy wzmocnić układ odpornościowy, by ten sam zwalczył grypę. Dalsze leczenie polega już tylko na łagodzeniu objawów. Należy również pamiętać, że leczenie grypy jest najbardziej efektywne w momencie, gdy dużo odpoczywamy i leżymy.


Grypa - domowe sposoby na zwalczenie choroby
Grypę bez większych problemów można leczyć domowymi sposobami. Poniżej można znaleźć kilka tych najpopularniejszych, które zarazem należą do najbardziej efektywnych:


1. Syrop z czosnku

Najpopularniejszym czosnkowym preparatem, który doskonale zwalcza wszystkie objawy grypy jest syrop. Aby go przyrządzić należy zmiażdżyć kilka ząbków czosnku, a do powstałej masy wcisnąć sok z dwóch cytryn. Całość zalać niewielką ilością chłodnej, przegotowanej wody. Miksturę przekładamy do ciemnego słoiczka i odkładamy na kilka dni, a następnie przecedzamy. Tak powstały syrop należy pić 3 razy dziennie.


2. Mleko z miodem i czosnkiem

Z syropem z czosnku o palmę pierwszeństwa walczy mikstura z mleka, miodu i czosnku. Przepis na ten napój jest banalnie prosty: do szklanki ciepłego mleka należy dodać łyżkę miodu i masła, a całość trzeba doprawić dwoma ząbkami rozgniecionego czosnku. Całość należy powoli wypić, ponieważ napój doskonale nawilża i natłuszcza struny głosowe gardła oraz działa dezynfekująco.


3. Syrop z cebuli

Cebula doskonale zabija wszystkie bakterie, z jakimi walczy organizm podczas choroby. Najczęściej polecanym specyfikiem jest syrop, który zmniejsza wydzielanie śluzu, ma właściwości wykrztuśne oraz bakteriobójcze. Syrop przyrządza się z pokrojonych w plastry cebul, które należy ułożyć warstwami oraz przełożyć je miodem lub zasypując cukrem. Tak przygotowaną miksturę należy odstawić na kilka godzin w w ciepłe miejsce. Syrop powinno się pić od 3 do 5 razy dziennie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena