Umiejętność pozowania do zdjęć nie jest łatwą sztuką i wiele osób przejawia prawdziwy lęk przed obiektywem, co zwykle skutkuje nienaturalnymi zdjęciami i ...niezadowoleniem samego modela. Jednak istnieje kilka sposobów na to, aby prezentować się atrakcyjnie i naturalnie bez względu na to, czy są to zdjęcia grupowe czy indywidualne. 

Data dodania: 2020-03-03

Wyświetleń: 559

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak dobrze wychodzić na zdjęciach

 

Wyraz twarzy

Ten element sprawia początkującym modelkom najwięcej problemów. To właśnie twarz wyraża nasze emocje i po niej najczęściej widać, czy ktoś ma wrodzony dar do pozowania czy jest to dla niego wyzwanie, z którym sobie nie do końca radzi. Jak więc nauczyć się zachować naturalny wyraz twarzy? Najważniejsze jest zapanowanie nad spojrzeniem. Oczy powinny być szeroko otwarte, a broda lekko opuszczona. Warto również zamknąć je na kilka sekund przed zjędiem - wówczas będa one ładnie się błyszczały. 

Kolejnym problematycznym elementem twarzy jest uśmiech. Jeśli zależy Ci, aby był on naturalny, przyłóż język za górne jedynki i delikatnie się uśmiechnij. 

Co jednak zrobić w przypadku, gdy na zdjęciach nasza twarz wygląda na nieproporcjonalną? Trik jest bardzo prosty: wystarczy ściągnąć łopatki i delikatnie wysunąć brodę do przodu. Z boku będzie to wyglądało dość nienaturalnie, jednak od frontu zaprezentujesz się bardzo atrakcyjnie. Istnieje również sprawdzony sposób na podwójny podbródek. Przyciśnij język do podniebienia, a  podbródek się naciągnie i będzie wyglądał na smuklejszy.

Sylwetka

Jeśli uważasz, że wychodzisz źle na zdjęciach przedstawiających całą sylwetkę, nie wiesz, co zrobić z rękami i nogami podczas pozowania, te porady z pewnością rozwiążą większość Twoich problemów. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie kadrowanie. Zdjęcia robione z góry lub z poziomu twarzy są najlepsze, gdyż zarówno twarz, jak i sylwetka, wygląda wówczas proporcjonalnie. Wystrzegaj się zdjęć z dołu, chyba, że to celowy zabieg fotograficzny. 

Duże znaczenie dla odpowiedniego zaprezentowania sylwetki na zdjęciach ma kolor i rodzaj ubioru. Na sesję zdjęciową zawsze zabieraj kilka rodzajów ciuchów i wykonaj próbne zdjęcia, aby zobaczyć,w  czym wyglądasz najkorzystniej. 

Wiele osób narzeka na to, że na zdjęciach ich nogi wyglądają na krótkie i niezgrabne. Jest na to sposób! Aby je optycznie wydłużyć, zawsze zakładaj na sesję buty na obcasie i skrzyżuj nogi. Zobaczysz, jak duża będzie różnica w proporcjach Twojej sylwetki. Jeśli natomiast chcesz podkreślić talię, ułóż na niej dłonie w taki sposób, aby palce skierowane były w dół. 

Panie, które chciałyby lekko wyszczuplić całą sylwetkę, powinny do zdjęcia ustawiać się delikatnie bokiem i jedną dłoń trzymać na biodrze, a drugą swobodnie opuścić w dół.

Makijaż

Makijaż jest niezwykle ważnym elementem sesji i zawsze powinniśmy o nim pamiętać. Nie chodzi o to, aby wykonać mocny make up, ale o to, aby przygotować skórę do odpowiedniej ekspozycji. Podkład powinien więc być dużo grubszy niż ten stosowany w codziennym makijażu. Dodatkowo warto zastosować korektor, którym ukryjesz wszelkie cienie pod oczami i defekty cery.  Aby dodać twarzy świeżości oraz delikatnie podkreślić jej kontury, warto musnąć policzki różem. 

Na koniec warto poświęcić nieco uwagi oczom. Osoby, które na co dzień wykonują mocny makijaż i robią to perfekcyjnie, z powodzeniem mogą pomalować się tak również na sesję. Jeśli ten element nie jest naszą mocną stroną, warto postawić na mocne wytuszowanie rzęs i ewentualne podkreślenie brwi cieniem w kolorze włosków. 

Jeśli zastosujesz tych kilka porad, z pewnością wyjdziesz na zdjęciach świetnie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena