Każdy z nas choć raz w życiu odczuwał ból. To bowiem naturalna reakcja organizmu na zmiany chorobowe, ale także na bodźce zewnętrzne. 

Data dodania: 2015-09-21

Wyświetleń: 1443

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy istnieje sposób na migrenę?

Zdarza się jednak, iż ból towarzyszy komuś bardzo często, przechodząc w stan chroniczny, który istotnie obniża komfort życia. Jednym z najczęściej spotykanych bólów jest ból głowy. Jak sobie z nim radzić na co dzień oraz co zrobić wówczas, gdy towarzyszy nam tak często, iż uniemożliwia normalne funkcjonowanie?

Ogólnie o rodzajach bólu głowy

Istnieje bardzo wiele rodzajów bólu głowy. Podstawowa klasyfikacja bólu głowy wyróżnia bóle pierwotne oraz wtórne. Do bólów pierwotnych, inaczej nazywanych samoistnymi bądź nawracającymi, zalicza się migreny, bóle klasterowe, napięciowe, a także nerwobóle nerwu trójdzielnego.

Natomiast bóle wtórne, inaczej bóle objawowe, mogą być spowodowane przez choroby drobnoustrojowe czy choroby narządów wewnętrznych, choroby układu nerwowego czy choroby twarzoczaszki.

Przewlekły ból głowy

Większość  bólów głowy ma charakter sporadyczny i można go w dość łatwy sposób wyeliminować za pomocą środków farmakologicznych lub domowych, naturalnych sposobów. Jednak w przypadku migreny kwestia wyeliminowania bólu bywa niezwykle trudna.

Migrena charakteryzuje się przewlekłym, bardzo uciążliwym, pulsującym bólem zlokalizowanym zwykle w jednym miejscu. Na migrenę cierpią częściej kobiety niż mężczyźni, głównie w wieku 20-55 lat. Cechą znamienną migreny jest to, że ból jest tak intensywny i uciążliwy, że wręcz uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Akupunktura na migrenę

Pacjenci cierpiący na migrenę często tracą nadzieję, iż kiedykolwiek uda im się  wyzwolić od tych nawracających bólów. Okazuje się jednak, iż  dobre efekty daje akupunktura, która powszechnie ma zastosowanie w leczeniu różnego rodzaju bólów. 

Wiele osób stosujących terapię za pomocą igieł akupunkturowych odczuwa widoczny spadek ilości i częstotliwości ataków migrenowych.  Efekt leczenia w dużej mierze zależy od ilości cykli, gdyż pojedyncze, nieregularne zabiegi mogą nie przynieść zamierzonego rezultatu.

Choć niektórzy uważają, że do bólu można się przyzwyczaić to jednak zawsze odbija się on negatywnie na naszym zdrowiu oraz psychice. Warto więc sięgać po niekonwencjonalne metody walki z  bólem jako alternatywy dla farmakologicznego leczenia, ale również jako jego uzupełnienie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena