Wynajem pojazdów cieszy się coraz większą popularnością i to zarówno w przypadku firm, jak również klientów indywidualnych.

Data dodania: 2018-02-08

Wyświetleń: 692

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wynajem pojazdów – czy to się opłaca?

Może być to wynajem krótkoterminowy, średnio- czy też długoterminowy. Szeroki wachlarz wyboru sprawia, że można wynająć auto dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb, preferencji i możliwości finansowych. Po wynajem długoterminowy często sięgają przedsiębiorcy, gdyż jest to świetny sposób na sfinansowanie zakupu firmowego samochodu. Nie zawsze bowiem dysponują oni wystarczającą ilością wolnych środków, a prędzej czy później pojawia się konieczność zainwestowania w różnego typu pojazdy. Czy warto zatem skorzystać z takiego rozwiązania?

Wynajem pojazdów – czy to się opłaca?

Nie zawsze przedsiębiorca może pozwolić sobie na zakup pojazdu za gotówkę czy też liczyć na uzyskanie kredytu bankowego na sfinansowanie jego zakupu. Alternatywnym rozwiązaniem okazuje się być długoterminowy wynajem pojazdów. Jest to świetna opcja dla nowopowstałych firm z ograniczonym budżetem. Wynajmować można zarówno jeden, jak i kilka aut, w zależności od potrzeb firmy. Chodzi tutaj o dzierżawę danego samochodu i to bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów. Najczęściej po zakończeniu umowy wynajmowane auto trafia z powrotem do firmy wynajmującej, chociaż istnieje możliwość jego wykupu. Na korzyść wynajmu pojazdów z pewnością przemawia możliwość wliczenia w koszty ubezpieczenia, assistance, auta zastępczego czy nawet kosztów paliwa. Jako, że płatności zostają rozłożone na stałe raty, znacznie łatwiej jest przedsiębiorcy zaplanować budżet i to z dużym wyprzedzeniem czasowym. Kolejnym plusem jest uproszczenie księgowości i zredukowanie ilości otrzymywanych faktur. Ponadto to obowiązkiem firmy wynajmującej jest zadbanie o wymianę zużytych części, zakup nowego ogumienia czy też o okresowe przeglądy pojazdu.

Przedsiębiorcy decydujący się na wynajem pojazdów, mogą liczyć na zapłacenia mniejszego podatku od usług i towarów. Z tego typu rozwiązania mogą korzystać zarówno duże korporacje, jak i niewielkie firmy. Co więcej, można liczyć na szeroki wybór samochodów, gdyż do dyspozycji jest wiele pojazdów różnej klasy. Takim oto sposobem można w przystępny sposób pozyskać pojazdy dopasowane do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych prowadzonego biznesu.

Źródło - Wynajem pojazdów SM Logistic

Licencja: Copyright - zastrzeżona