Coraz bardziej powszechne są wypożyczalnie samochodów, ponieważ jest to bardzo popularny sposób pozyskania auta. Czy jednak to się opłaca? Największym plusem takiej sytuacji jest brak zmartwień o cokolwiek związanego z autem, oprócz lania benzyny.

Data dodania: 2018-10-16

Wyświetleń: 567

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wynajem samochodu lepszy od zakupu własnego?

Wszystkie naprawy i wymiany okresowe są po stronie wynajmującego. Z tego powodu zarówno firmy jak i osoby prywatne często korzystają z usług wypożyczalni.

Wynajem samochodów coraz popularniejszy

Osoby prywatne najczęściej decydują się na wypożyczenie auta w sytuacji gdy są na wakacjach. Przylatują nad morze czy w góry samolotem, albo pociągiem, a potrzebują własnego środka transportu jedynie na jeden czy kilka dni. Z tego powodu dużym powodzeniem cieszy się wynajem samochodów w Gdyni, Gdańsku, Szczecinie czy w Zakopanem, ale największy odsetek utrzymuje Warszawa. Wynika to z tego, że wiele osób, najczęściej obcokrajowców, odwiedza stolicę w celach biznesowych, przylatując do niej właśnie samolotem. Niektórzy mieszkający w mieście, a mający niezwykle blisko do pracy i infrastruktury, na co dzień nie potrzebują samochodu, który przecież generuje ogromne koszty. Dużo łatwiej i taniej jest dla tych osób wynajmować go tylko wtedy, kiedy jest potrzebny. Oszczędzają w ten sposób na ubezpieczeniu OC i AC, dodatkowym assistance, kosztach parkingu czy garażu, niezwykle kosztownych naprawach i choćby wymianach opon czy oleju. Kolejnym powodem dużej popularności wynajmu jest duży zakres rodzajów samochodów - dostępne są zarówno samochody osobowe dosłownie każdego typu, także sportowe, luksusowe i terenowe, dostawczaki czy busy. Dzięki temu każdy może jednego dnia poczuć się jak właściciel lśniącego Mustanga lub przewieźć sobie meble do nowego mieszkania bez martwienia się o poganianie kierowcy i ilość kursów. Jadąc na dalekie wakacje w kilka rodzin, nie trzeba też zastanawiać się, ile samochodów wziąć, wystarczy wynająć 9-osobowego busa i jechać razem.

Wynajem samochodów dla firm

Firmy także uwielbiają wynajmować samochody, nie bez powodu jest również duże spektrum typów nadwozia, co pozwala na używanie pojazdu dostawczego tylko wtedy, kiedy jest potrzebny, bez konieczności ciągłego utrzymywania go. Niektórych przedsiębiorców, szczególnie tych początkujących, nie stać po prostu na samochód służbowy, niezależnie od sposobu finansowania - za gotówkę czy nawet na kredyt. Samochód to wielkie koszty, na które co miesiąc trzeba zarobić, a przecież wystarczy wynająć go na dzień, tydzień czy nawet dłużej, zależnie od potrzeb. Tak samo można odliczyć sobie koszty z tym związane, ale wszelkie najgorsze koszty jak ubezpieczenie czy naprawy są po stronie wynajmującego. Poza tym to najczęściej pracownicy wysyłani w delegację do innego kraju lecą tam samolotem, a następnie korzystają z samochodu wynajętego, bo po prostu tak jest najłatwiej, najtaniej i najszybciej. Niebagatelnym jest także możliwość wynajmu naprawdę profesjonalnych pojazdów, takich jak koparki, betoniarki, spycharki, HDSy, czy wszelkie inne, naprawdę zaawansowane, ciężkie i przede wszystkim drogie maszyny.

Dzięki tym wszystkim cechom można w łatwy sposób pozyskać pojazdy dopasowane do obecnych potrzeb i finansów. Wynajem samochodów, niezależnie czy przez osoby prywatne czy firmy, ciągle rośnie i popyt zdaje się nie wygasać. Jest to zarówno świetna okazja na zaoszczędzenie pieniędzy, jak i optymalizację podatkową, co nie raz wygrywa z zaletami kupna własnego auta.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena