Wszyscy zgodzimy się chyba co do tego, że choćby minimalna wiedza w każdej dyscyplinie i możliwość wypowiedzenia się na każdy temat jest zawsze cechą pożądaną. Skąd jednak czerpać wartościowe wiadomości z konkretnych dziedzin w dobie informacyjnego przesytu? Grunt to znaleźć odpowiednie źródło.

Data dodania: 2017-07-11

Wyświetleń: 603

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak nie przegapić żadnego newsa ze świata muzyki?

Grunt to znaleźć odpowiednie źródło. Nie wiemy, gdzie szukać informacji z dziedziny fizyki czy biologii, możemy jednak pomóc, jeśli chodzi o nowości muzyki. Jak to zrobić? Dobry portal muzyczny i kilka trików na Facebooku sprawią, że nie umknie Ci nic ważnego, jeśli chodzi o szeroko pojęty rynek muzyczny.

Dobry portal muzyczny – gdzie warto szukać inspiracji?

Z pewnością zauważyłeś, że witryn muzycznych jest w sieci mnóstwo. Nie wszystkie jednak oferują równie wartościowe i oryginalne treści. Jaki powinien być portal muzyczny, który warto obserwować? Przede wszystkim – multimedialny. Mówimy w końcu o muzyce – same artykuły, recenzje i komentarze to za mało. Potrzebna jest garść konkretnych muzycznych inspiracji, które można odsłuchać natychmiast, w tym samym miejscu, gdzie je znaleziono. Same treści publikowane na takiej witrynie powinny też być dobrej jakości, a także odwoływać się do rzetelnych i sprawdzonych źródeł. Co z tego, że przeczytasz o ciekawym festiwalu czy koncercie, jeżeli podane tam zostaną błędne informacje?

Electronic Beats spełnia wszystkie wymienione w poprzednim akapicie wymagania – to z pewnością portal muzyczny, który warto polecić. Koncentruje się przede wszystkim na szeroko pojętej electronic dance music (EDM), a więc na gatunkach takich jak techno, electro czy house. Dużą zaletą tej strony internetowej jest fakt, że posiada stale aktualizowaną bazę ciekawych wydarzeń związanych ze sceną electro w Polsce. Możesz więc bez problemu szybko zidentyfikować interesujące dla Ciebie koncerty czy wydarzenia i zdobyć bilety, zanim o ich sprzedaży dowie się cały świat.

Przystosuj swoje media społecznościowe

Wielu z nas traktuje Facebook i Instagram jedynie jako narzędzie specyficznej komunikacji ze znajomymi. Tymczasem nasz feed w mediach społecznościowych może być doskonałym źródłem informacji i muzycznych inspiracji, jeśli odpowiednio go sobie zaaranżujemy. Zwyczajowo rządzą na nim zdjęcia z imprez i urlopów naszych znajomych oraz śmieszne memy. Nie musi jednak tak być. Jeśli zaczniesz obserwować na Facebooku swój ulubiony portal muzyczny, artystów, których lubisz i uznanych krytyków muzycznych i ustawisz te fanpage'e jako priorytetowe, obserwowane strony, okaże się, że możesz się stamtąd dowiedzieć naprawdę wiele. Podobnie z Instagramem, Snapchatem i Twitterem, które urosły dziś do rangi pierwszego medium, gdzie gwiazdy dzielą się z fanami swoimi planami wydawniczymi i koncertowymi. Wystarczy więc kliknąć „obserwuj” przy interesujących nas kontach, by być zawsze na czasie w temacie nowości muzycznych.

Jeśli zastosujesz się do tych rad, z pewnością nie przegapisz żadnej, ważnej, muzycznej wiadomości. Powodzenia!

Licencja: Creative Commons