Dobra znajomość języka obcego jest nie do przecenienia. Przydaje się bowiem zarówno na gruncie prywatnym, jak i zawodowym. Niestety, aby móc płynnie porozumiewać się w obcym języku musimy poświęcić sporo czasu na jego naukę. Dla wielu osób stanowi to problem.

Data dodania: 2017-06-29

Wyświetleń: 1549

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ile czasu dziennie powinniśmy spędzać na nauce języka obcego?

Nadmiar codziennych obowiązków i ciągła gonitwa sprawiają, że obawiamy się, że nie znajdziemy dostatecznej ilości czasu na naukę. Postarajmy się je rozwiać i odpowiedzmy sobie na pytanie ile czasu dziennie powinniśmy spędzać na nauce języka obcego?

 

Ile godzin dziennie? Tyle ile możesz

Na pytanie ile godzin dziennie powinniśmy spędzać na nauce języka angielskiego nie ma tak naprawdę jednej, dobrej odpowiedzi. Oczywistym jest bowiem, że nie każdy z nas może każdego dnia wygospodarować kilka godzin na naukę. Jak się jednak okazuje, wcale nie musimy. Bardzo często osoby, które poświęcają temu zaledwie pół godziny lub godzinę również robią postępy w nauce języka.

Możemy więc dojść do wniosku, że tajemnica sukcesu leży nie w tym ile czasu dziennie się uczymy tylko w jaki sposób. Dbając o regularny kontakt z językiem, prowadząc rozmowy w języku, którego się uczymy, korzystając z kursów oraz aplikacji ułatwiających naukę mamy szansę odnieść sukces.

 

Najważniejsza jest systematyczność

Każdy z nas może nauczyć się języka obcego, niezależnie od tego jak dużo czasu może na to poświęcić każdego dnia. Kluczowe znaczenie ma jednak regularność i systematyczność w nauce. Dzięki niej obcujemy bowiem z językiem każdego dnia co znacząco ułatwia zapamiętywanie i robienie postępu. Mówiąc wprost, znacznie lepiej jest poświęcić godzinę kilka razy w tygodniu niż pół dnia raz na jakiś czas. Jeśli więc zależy nam na tym by nauczyć się języka musimy konsekwentnie realizować swój plan i nie rezygnować z czasu zaplanowanego na naukę.

 

Jakość również ma znaczenie

Znasz z całą pewnością osobę, która poświęca na naukę języka obcego naprawdę sporą ilość godzin każdego dnia. Mimo to, nie może pochwalić się ona oszałamiającymi wynikami. Być może, sam jesteś taką osobą. Dlaczego tak się dzieje? Problemem jest rozpraszanie się w czasie nauki np. poprzez zaglądanie do telefonu czy sprawdzanie stron internetowych. To znacznie utrudnia zapamiętywanie, przez co nauka nie jest efektywna.

Czasem przeszkodą w efektywnej nauce jest również korzystanie z przestarzałych metod takich jak np. przysłowiowe “wkuwanie” słówek na pamięć. Znacznie lepiej korzystać z nowoczesnych rozwiązań, np. sprawdzonych kursów językowych. Nauka polegająca zarówno na słuchaniu, jak i pisaniu i mówieniu jest znacznie bardziej efektywna.

 

Podsumowując, w nauce języka czas, jaki codziennie na nią poświęcamy ma znaczenie. Niemniej jednak musi być to czas w pełni wykorzystany. Dlatego też nie martwmy się, jeśli nie jesteśmy w stanie wygospodarować 3 godzin każdego dnia. To wcale nie jest konieczne. Znacznie ważniejsze jest skupienie, regularność ćwiczeń oraz korzystanie z nowoczesnych i skutecznych metod nauki. Dzięki temu uda nam się osiągnąć sukces i nauczyć języka na satysfakcjonującym poziomie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena