0 głosów

“Ładnie dzisiaj wyglądasz…”, “A to nie wyglądam ładnie zawsze?” - niektórych facetów po takim pytaniu opuszcza całkowicie pewność siebie i myślą, że już lepiej się nie odzywać, skoro dziewczyna tak nieprzewidywalnie reaguje na komplementy… 

Img

Błąd! Czy mówić komplementy dziewczynie? Tak - ale jak do posmarowania masłem kromki chleba, trzeba wiedzieć, jak się do tego zabrać.

Mówienie komplementów dziewczynie powinno być dla Ciebie chlebem powszednim. Możesz komplementować dziewczynę w taki sposób, że nie będzie ona czuła powtarzalności komplementów, ale jej samopoczucie będzie zdecydowanie lepsze. Będzie wiedziała, że facet ją docenia. Dla niektórych mężczyzn fakt, że ich kobieta jest seksowna i piękna, jest oczywisty, więc nie mówią im tego często. Tymczasem nawet najpiękniejszy kwiat trzeba regularnie pielęgnować.

Jak mówić komplementy dziewczynie?

Diabeł tkwi w szczegółach. Nie ma złotego sposobu na mówienie komplementów dziewczynie - sęk tkwi w tym, jak to robisz i co mówisz. Czy pomyślałeś kiedykolwiek, żeby zamiast banalnego “Ale ładnie dzisiaj wyglądasz!”, powiedzieć “Powinnaś częściej nosić tę bluzkę. Świetnie podkreśla Twoją talię…”? Taki komplement dla dziewczyny zwróci jej uwagę, na to, że Ty… zwracasz uwagę na te szczegóły.

“Lubię, jak tak się uśmiechasz. Twoje oczy wtedy aż się iskrzą” wywoła na twarzy Twojej dziewczyny kolejny szczery uśmiech i zostanie Ci podarowane pochlebne spojrzenie.

Jak mówić komplementy dziewczynie, która się kryguje?

Dziewczyny mają skłonność do krygowania się. Jak mówić komplementy dziewczynie, która na każdą pochwałę reaguje zaprzeczeniem i umniejszeniem samej siebie? Jeżeli powiesz takiej kobiecie, że ma idealną spódnicę, ona powie, że wcale nie leży tak świetnie. Jeśli usłyszy, że dzisiaj ma promienną cerę, odpowie, że wcale nie, bo się nie wyspała…

Czy wtedy powiedzieć dziewczynie kolejny komplement? Zaprzeczyć? Nie - jeżeli zaprzeczysz, będzie to odruchowe zachowanie. Chociaż dobrze wiemy, że dziewczyny akceptują zaprzeczenia w odpowiedzi na “Czy grubo wyglądam w tej sukience?”, o tyle z tej sytuacji jest lepsze wyjście. Na zanegowany komplement dziewczynie odpowiedz lekkim flirtem.

W drugim przypadku mógłbyś jej odpowiedzieć, że w takim razie chciałbyś ją zobaczyć w dzień, w którym jest wyspana, bo wtedy musi wręcz się robić jasno w pokoju, do którego wchodzi. W pierwszym przypadku - jeżeli jesteście już w intymnym związku, możesz rzucić, że w takim razie pomożesz jej ściągnąć spódnicę i wybrać ewentualnie inną… Jeżeli dopiero podrywasz dziewczynę, powiedz, że nie rozumiesz, jak spódnica może się buntować przeciwko tak cudnej właścicielce!

Co mówić dziewczynie jako komplementy?

Nie chwal tylko jej wyglądu. Zwracaj uwagę na małe sukcesy, kiedy będzie trzymała się diety, zwycięży stresujące wyzwanie w pracy, mów jej, co dzięki niej pozyskałeś - czy to dzisiaj, czy w ogóle, jeżeli weźmiesz pod uwagę całokształt związku. Przypominaj jej, dlaczego jest dla Ciebie wyjątkowa.

Licencja: Creative Commons