Pewność siebie nie jest tą z umiejętności, z którą się zwyczajnie rodzimy. Gdyby tak było nie zastanawialibyśmy się, w jaki sposób przekonać innych do swoich światopoglądów. Jedno jest natomiast pewne. To właśnie ta umiejętność jest bardzo ważna w codziennym życiu, a przede wszystkim w pracy. Co jednak w przypadku, w którym zwyczajnie nam jej brakuje? 

 

Data dodania: 2020-12-27

Wyświetleń: 1023

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W jaki sposób zwiększyć pewność siebie?

W tym artykule podpowiadamy, w jaki konkretnie sposób popracować nad tą kwestią.

Postaw na siłę wyobraźni

Do tej pory jedynym zajęciem było wyszukiwanie kolejnych gier online? Wolałeś się zaszyć w domowym zaciszu wyszukując hasła: “gry 77777“. Jak najbardziej wiemy, że to ciekawa rozrywka, jednak w tym artykule będziemy zachęcać Cię do wyjścia z Twojej strefy komfortu.

Wyobraź sobie osobę, która działa bardzo pewnie, praktycznie zawsze przejmuje inicjatywę, dba o każdy szczegół, jest zadowolona z siebie, wygląda atrakcyjnie i jest przede wszystkim szanowana. Spróbuj poczuć w sobie tę siłę, odwagę i zaufanie. Oddychaj świadomie. Pomyśl o tym, co się zmieni w Twoich relacjach i w samej pracy. Najpóźniej dziś lub jutro wykonaj jedną z rzeczy, które opóźniłeś o kilka tygodni. To nie tylko uspokaja, ale także motywuje do podejmowania innych równie ważnych działań.

Zaakceptuj siebie!

Jeśli nie zaakceptujesz wyglądu i nadal narzekasz na coś, podświadomie wysyłasz światu sygnał: „Nie jestem atrakcyjny”. Co ciekawe, im bardziej krytycznie podchodzimy do naszego wyglądu, tym częściej będziemy nosić rzeczy, które nie są dla nas dobre. Tak zgubne przyzwyczajenia tylko potwierdzą naszą bardzo niską samoocenę.

Po pierwsze: uświadom sobie, że krytykowanie siebie jest zupełnie bez znaczenia i uwierz, że jesteś wyjątkowy. Wiemy, że to trudne, ale aby zacząć, powiedz to głośno. Pamiętaj także, że wszelkie ubrania i dodatki powinny przede wszystkim podkreślać Twoją osobowość. Nie krytykuj siebie, ale krytykuj swoje ubrania. Jeśli jesteś kobietą, koniecznie poznaj swój typ urody (jesienią, zimą, wiosną czy latem?) i kształt ciała (jabłko, gruszka, wazon itp.). To właśnie dzięki temu przy minimalnym wysiłku wprowadzisz ogromne zmiany, które jednocześnie wpłyną na Twoją psychikę.

Postaw na pozycję mocy

Badania naukowe pokazują, że postawa ciała i mimika mają wpływ na nastrój i szczęście. Okazuje się, że jeśli przez co najmniej dwie minuty staniemy w „pozie siłowej”, czyli położymy dłonie na biodrach z prostym kręgosłupem, poziom testosteronu we krwi wzrośnie, a hormon stresu kortyzol spadnie. W praktyce, jeśli zajdzie taka potrzeba, łatwiej możemy wyznaczyć własne granice, wyrażać opinie i je odrzucać. Koniecznie wykorzystaj to rozwiązanie i sprawdź pozytywne skutki na sobie.

Mów wolno i spokojnie

Jeśli chcesz zwiększyć swoją pewność siebie, spróbuj mówić wolniej i wyraźniej niż zwykle. Osoba niepewna często mówi zbyt szybko, ponieważ obawia się, że innym zajmie to zbyt dużo czasu. Jednak nie nadużywaj go w wolnym tempie, po prostu zwracaj uwagę na każde wypowiadane słowo. Daj sobie prawo do pełnego wysłuchania opinii. Jeśli ktoś Ci przeszkadza, powiedz, że chcesz zakończyć to zdanie.

Pamiętaj, że to jedynie niewielki kawałek, który przeradza się w górę lodową. Od czego zacząć? Jeśli masz problemy z pewnością siebie koniecznie postaw na małe kroki. Nie przekładaj decyzji o zmianach na jutro. Stawiaj sobie kolejne cele do osiągnięcia. Dzięki temu nawet nie zauważysz, kiedy staniesz się pewnym siebie człowiekiem.

Uwaga: treść zawiera łącza lub odniesienia do hazardu, a to może być niebezpieczne, ponieważ hazard niesie ryzyko uzależnienia się i poniesienia strat finansowych. Pamiętaj, że każda gra wiąże się z możliwością utraty pieniędzy i z wywołaniem szkodliwych dla psychiki skutków. Bądź odpowiedzialny!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena