Każdego dnia miliony towarów na całym świecie zmienia swoje położenie. Eksport i import jest jednym z istotnych elementów gospodarki prawie każdego państwa na świecie. W tym wszystkim bardzo ważną role odgrywają usługi logistyczne oraz odpowiednie zabezpieczeni towarów.

Data dodania: 2016-11-06

Wyświetleń: 994

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Plomby do zabezpieczania towarów podczas transportu

Rynek logistyczny i transportowy to jeden z największych rynków świata. Codziennie przepływają przez niego miliony towarów oraz miliony dolarów. Nie powinien dziwić więc fakt, że wiele osób, chce „przyłączyć się” do tego biznesu w sposób niezgodny z prawem. Na szczęście istnieje co najmniej kilka sposobów na zabezpieczanie transportu towaru. Jednym z nich są plomby zabezpieczające, które zostaną pokrótce omówione w tym artykule.

Plomba zabezpieczającą nazywamy mechanizm, dzięki któremu możliwe jest zabezpieczenie transportów kontenerowych. Pozwala to na uniknięcie lub udowodnienie próby manipulacji oraz sabotażu, co oczywiście zwiększa bezpieczeństwo transportowanych przez nas towarów. Plomby pomagają w wykrywaniu kradzieży oraz innych manipulacji przy transportowanym towarze. Stosowane są powszechnie do zabezpieczania przyczep samochodów ciężarowych, dużych kontenerów, bębnów chemicznych oraz wielu innych rzeczy. Są stosunkowo niedrogie i jak zostało to już wcześniej wspomniane, pozwalają uzyskać dowody, w sprawie kradzieży lub manipulacji przy towarze.

Najczęściej spotykane są następujące rodzaje plomb zabezpieczających:

Plomba linkowa – używana bardzo często do zabezpieczania wodomierzy i innego rodzaju liczników. Składa się z charakterystycznego plastikowego bębenka, do którego przymocowana jest stalowa linka. Żeby ją uzbroić, wystarczy przełożyć linkę przez dowolną ilość otworów, a następnie przekręcić bębenek, który zabezpieczy plombę.

Plomba plastikowa – nazwa dla niektórych może być myląca, ponieważ tego rodzaju plomba oprócz plastiku często bywa również wykonana z metalu. Składa się z zamka umieszczonego na tzw. fladze oraz plastikowego wąsa, który można przeciągnąć pomiędzy np. otworem, który chcemy zabezpieczyć.

Plomba naklejkowa - również bardzo popularny i często stosowany w wielu branżach rodzaj plomby. Często naklejana na różnego rodzaju urządzeniach elektrycznych w miejscach, gdzie można je rozebrać lub otworzyć. Jej zerwanie w większości przypadków wiąże się z utratą gwarancji.

Plomba butelkowa – jest to bardzo popularny rodzaj plomby kontenerowej. Najczęściej wykonana jest z plastiku i stali. Wykorzystywana zarówno w transporcie lądowym, jak i morskim, w celu zabezpieczenia kontenerów. Do otwarcia plomby trzeba użyć przecinaka.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena