W ostatnich latach zapotrzebowanie na usługi rachunkowe i księgowe znacząco wzrosło, dlatego też coraz więcej osób analizuje możliwość otwarcia własnego biura rachunkowego.

Data dodania: 2013-07-08

Wyświetleń: 1557

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

I tutaj pojawia się szereg pytań, dotyczących realizacji tego typu planów. Ponieważ wokół powstaje coraz więcej biur rachunkowych, konkurencja stale wzrasta, dlatego chcąc zyskać pozycję na rynku tego typu usług, należy otworzyć własne biuro jak najszybciej. Jakie należy spełniać wymogi? Wielu ludzi sądzi, że aby otworzyć własne biuro rachunkowe, potrzebne jest wykształcenie wyższe. Nie jest to prawdą, własne biuro można otworzyć ukończywszy technikum rachunkowe czy ekonomiczne. Może je także otworzyć osoba, która nie ma bladego pojęcia o finansach, rachunkowości i księgowości, pod warunkiem oczywiście, że zatrudni kompetentne osoby, posiadające wymaganą wiedzę i kwalifikacje. To jednak może okazać się nieco problematyczne, już podczas rekrutacji na poszczególne stanowiska. Bo jak zweryfikować kwalifikacje poszczególnych kandydatów, nie mając w tej dziedzinie absolutnie żadnej wiedzy? Z tego oraz z wielu innych powodów nie zaleca się otwieranie biura rachunkowego osobom, które nie posiadają w tym kierunku żadnego wykształcenia czy chociażby ukończonego kursu.

Kolejne pytanie, jakie nasuwa się przy analizie otwarcia własnego biura rachunkowego brzmi: jak utrzymać się na rynku, kiedy konkurencja stale wzrasta? Odpowiedź jest bardzo prosta. Choć na rynku faktycznie aż roi się od biur rachunkowych świadczących coraz bardziej kompleksowe i wyszukane usługi, to niestety, rzeczywistość wygląda tak, że usługi księgowe świadczone w naszym kraju są na bardzo niskim poziomie, zwłaszcza w porównaniu z innymi krajami europejskimi. Żeby utrzymać się na rynku trzeba inwestować przede wszystkim w personel i odpowiednie szkolenia, które są często bagatelizowane przez właścicieli konkurencyjnych biur rachunkowych. Wysoka jakość usług to najlepsza gwarancja na pozostawienie konkurencji daleko w tyle i zyskanie miejsca w czołówce.

Licencja: Creative Commons