Kawa w kapsułkach ma swoich oddanych miłośników, jak i zagorzałych przeciwników. Pierwsi wychwalają pod niebiosa ich zalety, drudzy wskazują na poważne minusy.

Data dodania: 2014-06-13

Wyświetleń: 1065

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zalety kawy w kapsułkach

 

Podstawową zaletą kawy w kapsułkach jest jej niezwykła aromatyczność i wyrazisty smak, których nie traci ona dzięki wyjątkowo szczelnemu zapakowaniu. W pewnym sensie kawa w kapsułkach umożliwia nam picie w warunkach domowych napoju tak intensywnego w smaku i aromacie, jak w kawiarni.

 

Warto także zwrócić uwagę, że ekspresy do kawy w kapsułkach to istne perełki kuchennego designu. Są zazwyczaj zaprojektowane w sposób wyjątkowo urokliwy, tak, że z powodzeniem stają się one ozdobą kuchennego wnętrza.

 

Ekspresy na kawę w kapsułkach cieszą się także rosnącą popularnością w siedzibach biur i firm, a także w hotelach, z przyczyn zupełnie praktycznych. Tak przyrządzana kawa nie wymaga bowiem utrzymywania ekspresu w stanie stałego podgrzania, co jest rozwiązaniem kosztowniejszym. Używanie kawy w kapsułkach jest ponadto wygodne, ponieważ nie wiąże się z koniecznością mielenia ziaren, odmierzania precyzyjnie ilości kawy, ani też umycia dzbanka.

 

Wady kawy w kapsułkach

 

Przeciwnicy kawy w kapsułkach zwracają natomiast uwagę na ich zdaniem przereklamowanie tematu. Swoistą marketingową pompę, która zwraca często uwagę na promocyjne ceny, negatywne aspekty oczywiście pomijając. Dla równowagi wspomnijmy więc, że decyzja o kupieniu ekspresu na kapsułki z kawą jest wyborem, który uzależnia nas od kapsułek jednego producenta, a więc także od cen jakie nam on zaproponuje, nie pozostawiając marginesu na własną decyzję co do wyboru najkorzystniejszej cenowo oferty. Zresztą cena kawy w kapsułkach w porównaniu z kosztem kawy ziarnistej wypada generalnie na niekorzyść tej pierwszej.

 

Ostatecznie jednak, to czy staniemy się miłosnikami kawy w kapsułkach zależy od naszego indywidualnego gustu kawowego. Wiadomo, każdy ma nieco inny, na inne rzeczy wyczulone są jego zmysły. By jednak mieć własne zdanie, z pewnością warto spróbować przynajmniej raz.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena