Mała czarna to dla niektórych osób czysta rozkosz, ale niektórzy nie wyobrażają sobie kawy bez mleka. Klasyczna kawa ze spienionym mlekiem, wyborne cappuccino lub subtelne latte macchiato wymagają staranniejszego zadbania o ekspres. Pozostałości mleka w systemie spieniania muszą zostać usunięte, aby kawa zawsze smakowała wybornie. Co zrobić, aby system spieniania mleka zachować w czystości?

Data dodania: 2021-07-26

Wyświetleń: 504

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

System spieniania mleka w ekspresie do kawy – jak zadbać o jego czystość?

Dlaczego konieczne jest czyszczenie systemu spieniania mleka?

O ekspres do kawy trzeba systematycznie dbać, aby działał sprawnie, a kawa smakowała jak z rąk profesjonalnego baristy. System spieniania mleka ma największy kontakt z mlekiem, a resztki pozostają na ściankach. Zaschnięte mleko stanowi przyczynę nieświeżego zapachu i psuje smak kawy, a ponadto może powodować zatykanie się dyszy spieniającej i innych części systemu.

Pozostałości mleka nie tylko psują smak oraz aromat kawy, ale mogą również stanowić zagrożenie dla zdrowia, ponieważ są doskonałą pożywką dla grzybów i bakterii. Aby zadbać o zdrowie swoje i rodziny oraz czerpać pełnię przyjemności z picia kawy, należy wyposażyć się w specjalistyczny preparat czyszczący system spieniania mleka. Wśród polecanych rozwiązań znajduje się eco multiclean marki Delonghi. Z jego pomocą skutecznie zadbasz o higienę ekspresu.

Codzienna rutyna w pielęgnacji systemu spieniania mleka

Stosowanie preparatu eco multiclean nie jest konieczne codziennie, ale jeżeli zwykle pijesz kawę z mlekiem, dobrym pomysłem jest płukanie systemu spieniania mleka. Przepłukanie dyszy i wężyka zapobiegnie zasychaniu mleka oraz nawarstwianiu się kolejnych osadów. Niestety samo płukanie wodą nie jest wystarczające i co pewien czas trzeba zastosować profesjonalny środek, taki jak Delonghi Multiclean. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że wszelkie pozostałości zostaną rozpuszczone i usunięte. Możesz również użyć specjalnego wyciora – szczotki na cienkim i elastycznym druciku – który  umożliwia dokładne wyczyszczenie wężyka oraz wszelkich szczelin.

Specjalny preparat do czyszczenia systemu spieniania mleka

W wielu ekspresach do kawy istnieje funkcja automatycznego czyszczenia, która umożliwia utrzymanie systemu mlecznego w idealnej czystości. W tym celu należy zastosować profesjonalny preparat. O wspomnianym środku Delonghi eco multiclean przeczytasz więcej na stronie https://strefafiltrow.pl/Delonghi-ser3013-srodek-czyszczacy-system-spieniania-mleka.html. Czyszczenie trwa zaledwie kilka minut, a efekty są znakomite. Nie musisz obawiać się, że chemiczny skład preparatu wpłynie negatywnie na smak kawy. Pod tym względem multiclean Delonghi  jest niezawodny. Nie pozostawia nieprzyjemnego posmaku, dzięki czemu w każdej chwili możesz rozkoszować się doskonałością ulubionego napoju.

Zalety stosowania profesjonalnego środka czyszczącego

Oczyszczanie systemu spieniania mleka przy pomocy Delonghi multiclean to nie tylko gwarancja zachowania wyśmienitego smaku kawy, ale również przedłużenia żywotności ekspresu. Czyste urządzenie działa optymalnie – pracuje wydajnie i efektywnie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena