Na wtyczki Google (XML) Sitemaps Generator for WordPress i Dagon Design Sitemap Generator natknąłem się podczas przeszukiwania forów na temat usunięcia błędów mapy mojej strony Ebooki - nowoczesna wiedza. Sitemaps Generator for WordPress - generator kodu xml pozwalający na dokładne indeksowanie naszego bloga, dzięki któremu będzie lepiej widziany przez roboty wyszukiwarki Google.

Data dodania: 2008-02-18

Wyświetleń: 4144

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na wtyczki Google (XML) Sitemaps Generator for WordPress i Dagon Design Sitemap Generator natknąłem się podczas przeszukiwania forów na temat usunięcia błędów mapy mojej strony Ebooki - nowoczesna wiedza.

Sitemaps Generator for WordPress - generator kodu xml pozwalający na dokładne indeksowanie naszego bloga, dzięki któremu będzie lepiej widziany przez roboty wyszukiwarki Google.

Wtyczkę ściągamy ze strony Sitemaps Generator for WordPress i rozpakowujemy ją do dowolnego katalogu jako folder o nazwie google-sitemap-generator. Nie trzeba rozpakowywać wszystkich plików. Wystarczą:
* sitemap.php
* sitemap-pl_PL.mo
* sitemap-pl_PL.po
* sitemap.pot
* sitemap.xsl
* screenshot-1.gif
* readme.txt
Folder przesyłamy do katalogu z pluginami bloga.Następnie w Panelu Admina w menu Wtyczki ją aktywujemy. W menu Opcje pojawi się nowa zakładka XML-Sitemap. Tam ją konfigurujemy i poprzez Click her to build it the first time generujemy dwa pliki:
* sitemap.xml
* sitemap.xml.gz
które powinny znaleźć się w głównym katalogu naszego bloga. Jeżeli się nie pojawią, to należy je utworzyć “ręcznie” i ponownie wygenerować. Działanie sprawdzamy poprzez wpisanie adresu http://nasz_blog/sitemap.xml w oknie przeglądarki. Od tej chwili “sitemap” będzie się automatycznie aktualizował po każdym nowym poście czy dodaniu strony.

Uwaga:

W tej chwili już mam wtyczkę z opisami po polsku. Problem języka jest jest związany z wersją WordPress’a. Gdy, tak jak u mnie opis był po angielsku, należy zmienić nazwy plików z:

sitemap-pl_PL.mo na sitemap-pl.mo
sitemap-pl_PL.po na sitemap-pl.po

Wtyczka Dagon Design Sitemap Generator służy do wyświetlenia mapy naszego bloga.

Ufff! Trochę się namordowałem, ale wszystko okazało się takie proste. Wtyczkę ściągamy ze strony DAGON DESIGNE i rozpakowujemy do dowolnego katalogu jako folder o nazwie dd-sitemap-gen. Wystarczą 3 pliki:

* dd-sitemap-gen.php
* lang/Polish.php
* lang/English.php

Plik English.php jest konieczny, bo inaczej wyskakuje błąd, przy włączeniu wtyczki.

Folder przesyłamy do katalogu z pluginami bloga.Następnie w Panelu Admina w menu Wtyczki ją aktywujemy. W menu Opcje pojawi się nowa zakładka DDSitemapGen i tam ją konfigurujemy na wstępie wybierając język.

Z tym nie miałem żadnych trudności. Ale jak wyświetlić mapę? Gdybym dokładniej przeczytał stronę, z której pobieramy wtyczkę, nie byłoby żadnych problemów. Ale zdałem się na informacje z forów - stworzyć nową stronę i umieścić tag, tylko te tagi nie działały.

Należy po prostu w Panelu Admina w menu Administracja wybrać zakładkę Strony i stworzyć nową stronę o nazwie np. "Mapa strony" i przy edycji w zakładce Code wpisać poniższy tag:i to wszystko. Można jeszcze dodatkowo przed publikacją wyłączyć komentarze.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena